شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148502 | |

یاهو‌نیوز | اگر چه بازار جهانی فروش انواع رایانه‌های شخصی در سال‌های اخیر وضعیت مساعدی نداشته، اما این بازار در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته است.

یاهو‌نیوز |  اگر چه بازار جهانی فروش انواع رایانه‌های شخصی در سال‌های اخیر وضعیت مساعدی نداشته، اما این بازار در ماه‌های اخیر رشد قابل قبولی داشته است.

یافته‌های هر دو موسسه تحقیقاتی گارتنر و‌ای‌دی‌سی نشان می‌دهد که بازار جهانی فروش رایانه‌های شخصی بعد از شش ماه نزول در سه ماهه دوم سال 2019 حداقل 1.5 درصد رشد کرده است. شرکت لنوو موفق شده از این بازار 25 درصد را از آن خود کرده و رتبه اول را به دست آورد. رتبه دوم نیز با سهمی 22.2 درصدی در اختیار اچ‌پی بوده و دل با سهمی 16.9 درصدی رتبه سوم را به دست آورده است. ناظران بازار می‌گویند اقبال به ویندوز 10 و به روزرسانی‌های تازه آن از یکسو و حل مشکل کمبود پردازنده‌های تولیدی شرکت اینتل از سوی دیگر بر بازار فروش رایانه‌های شخصی تاثیر مثبت گذاشته است. رشد یادشده مربوط به هر دو بازار رایانه‌های شخصی رومیزی و رایانه‌های شخصی قابل حمل بوده و در عین حال نقض فنی صفحه کلیدهای رایانه‌های مک بوک بر میزان عرضه آن تاثیر منفی گذاشته است.

نکته دیگر اینکه نبرد تجاری چین و امریکا بر بازار رایانه‌های شخصی در سه ماهه دوم سال 2019 تاثیر منفی نگذاشته، اما ممکن است این تاثیر در ماه‌های آینده آشکار شود. بسیاری از رایانه‌های مصرفی در امریکا در چین تولید یا مونتاژ می‌شوند و لذا نبرد تجاری دو طرف به افزایش قیمت تمام‌شده آنها در امریکا منجر می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران