شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148004 | |

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۸ میلادی، هکرها و مجرمان سایبری تمایل بیشتری برای دسترسی به اطلاعات تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف و سرقت داده‌های مذکور داشته‌اند.

تک‌کرانچ |

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در سال ۲۰۱۸ میلادی، هکرها و مجرمان سایبری تمایل بیشتری برای دسترسی به اطلاعات تجاری و اقتصادی کشورهای مختلف و سرقت داده‌های مذکور داشته‌اند.

در سال‌های اخیر که حملات سایبری به‌شدت رشد کرده است، موسسه‌های تحقیقاتی و تحلیلی بسیاری در جهان هشدار داده بودند که سال ۲۰۱۸، سال حملات سایبری و بدافزاری به سازمان‌های بزرگ، شرکت‌ها و نهادهای دولتی در جهان نام خواهد گرفت؛ چراکه تعداد سرقت‌های اطلاعاتی در این سال به اوج خود خواهد رسید. از طرفی دیگر این کارشناسان امنیتی بارها خطاب به تمامی شرکت‌های فعال در زمینه‌های مختلف در جهان هشدار داده بودند که به ارتقای امنیت سایبری زیرساخت‌ها و سرورهای مربوط به خود اقدام کنند تا اطلاعات محرمانه و فوق سری خود را در برابر نفوذ هکرها و مجرمان سایبری مصون نگه دارند. طبق این آمار هکرها به ترتیب به .‬ بخش تجارت و شرکت‌های فعال اقتصادی مثل استارتاپ‌ها، شرکت‌های دولتی، نیمه دولتی و خصوصی و دانش بنیان ۴۵.۹ درصد، . بخش پزشکی، درمان و سلامت مثل بیمارستان‌ها، کلینیک‌های درمانی، درمانگاه‌ها، پژوهشکده‌های تحقیقاتی و پزشکی ۲۹.۲ درصد، . بخش مالی و بانکداری، بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری، بنگاه‌های اقتصادی و صرافی‌ها ۱۰.۹ درصد و بخش دولت و اطلاعات نظامی مثل وزارت خانه‌های دولت، سازمان‌های امنیتی و دولتی، ارتش و سایر موسسات و نهادهای وابسته به نیروهای نظامی ۸ درصد بوده است . همچنین نتایج تحقیقات و نظرسنجی‌های صورت گرفته در نیمه دوم سال گذشته حاکی از آن است که بسیاری از صاحبان شرکت‌ها و کارخانه‌های فعال در مناطق مختلف جهان اذعان کرده‌اند حداقل یک بار مورد حمله باج افزاری و سایبری هکرها قرار گرفته‌اند. بر اساس این تحقیقات، نیمی از آنها مجبور به پرداخت مبالغ و پول‌های هنگفتی به هکرها شده‌اند و نیمی دیگر نیز به خاطر عدم پرداخت وجه به آنها، تمامی اطلاعات ارزشمند و حیاتی خود را از دست داده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران