شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 148001 | |

دو فروشگاه آنلاین گوگل‌پلی‌استور و اپ‌استور اپل که بزرگ‌ترین پلت‌فرم دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی بازی به شمار می‌روند، درآمدهای متفاوتی از ارایه برنامه‌های مشابه دارند.

جی‌اس‌ام‌آرنا |

دو فروشگاه آنلاین گوگل‌پلی‌استور و اپ‌استور اپل که بزرگ‌ترین پلت‌فرم دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی بازی به شمار می‌روند، درآمدهای متفاوتی از ارایه برنامه‌های مشابه دارند.

اپلیکیشن‌های بازی و گیمینگ که در سال‌های اخیر از استقبال و محبوبیت بی‌سابقه‌ای برخوردار شده است، به گفته کارشناسان فعال در موسسه تحقیقاتی و آماری سنسور تاور (Sensor Tower) در پلت‌فرم سیستم عامل موبایلی آی‌اواس با اقبال عمومی بیشتری مواجه شده است به گونه‌ای که شرکت‌های توسعه‌دهنده متعددی در این زمینه فعالیت کرده و سعی دارند با توسعه، طراحی و ارایه اپلیکیشن‌های بازی با کیفیت و جذابیت بالا نظر و توجه خیل عظیمی از کاربران و علاقه‌مندان به صنعت گیمینگ را به سمت و سوی خود جلب کنند. با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال کاربران از اپلیکیشن‌های گیمینگ و بازی‌های موبایلی موجود در پلتفرم فروشگاه‌های آنلاین و اینترنتی برای دانلود و استفاده، دو فروشگاه گوگل پلی استور و اپ‌استور اپل در سال‌های اخیر با قرار دادن تعداد کثیری از برنامه‌های مربوط به بخش سرگرمی و اپلیکیشن‌های بازی و گیمینگ، نظر خیل عظیمی از کاربران و علاقه‌مندان به این صنعت پرطرفدار را به سمت و سوی خود جلب کرده‌اند به گونه‌ای که بخش عظیمی از درآمد و سودآوری آنها به ارایه بازی‌های موبایلی تعلق دارد.

 به وضوح می‌توان دریافت که کسب و کار فروشگاه اپ‌استور اپل نسبت به گوگل پلی استور بسیار موفقیت‌آمیزتر و بالاتر بوده است به گونه‌ای که اپ‌استور در نیمه نخست سال ۲۰۱۹ میلادی، ۱۷.۶ میلیارد دلار از فروش و دانلود اپلیکیشن‌های بازی در این پلتفرم کسب کرده است این در حالی است که گوگل پلی استور در همین بازه زمانی توانسته است تنها درآمدی معادل ۱۲ میلیارد دلار را برای خود به دست بیاورد.

درآمد اپ‌استور در نیمه نخست سال گذشته میلادی از فروش و دانلود بازی‌های موبایلی، ۱۶.۳ میلیارد دلار بوده در حالی که پلی استور توانسته تنها ۱۰.۳ میلیارد دلار از فروش و دانلود اپلیکیشن‌های گیمینگ در پلتفرم خود کسب کند.

همچنین، میزان رشد درآمدهای این دو فروشگاه آنلاین گوگل پلی استور و اپ‌استور اپل از فروش و دانلود اپلیکیشن‌های موبایلی بازی و گیمینگ به ترتیب ۱۶.۸ درصد و ۷.۸ درصد در مدت مشابه دو سال متوالی بوده و بدین‌ترتیب می‌توان نتیجه گرفت گوگل توانسته است در افزایش درآمدهایش در این بخش به موفقیت و رشد بیشتر و قابل توجهی نسبت به بزرگ‌ترین رقیب خود، اپ‌استور اپل، دست یابد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران