شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 146289 | |

اداره گمرک و حفاظت مرزی امریکا اعلام کرده عکس مسافران و تصاویر پلاک خودروهایی که وارد امریکا شده‌اند،

تک کرانچ |

اداره گمرک و حفاظت مرزی امریکا اعلام کرده عکس مسافران و تصاویر پلاک خودروهایی که وارد امریکا شده‌اند، در یک حمله سایبری سرقت شده است. در این حمله عکس‌های مربوط به حدود ۱۰۰ هزار نفر فاش شد.

اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده امریکا (CBP) اعلام کرده عکس افراد و همچنین تصاویر پلاک خودروهایی که از امریکا بازدید کرده‌اند، در یک حمله سایبری سرقت شده است.

این اداره تصاویر توریست‌ها و بازدیدکنندگان را هنگام ورود و خروج از مرز ثبت می‌کند.

طبق اعلام اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده امریکا، تصاویر حدود ۱۰۰ هزار نفر در این حمله سرقت شده‌اند. البته عکس‌های پاسپورت و دیگر اسناد سفر مسافران فاش نشده است. همچنین عکس مسافران هوایی نیز در این حمله فاش نشده است.

اما تصاویر پلاک خودروها هنگام ورود و خروج زمینی از مرزهای امریکا فاش شده است. اداره گمرک و حفاظت مرزی ایالات متحده امریکا یک پیمانکار را دلیل مقصر این حمله سایبری اعلام کرده است. شرکت مذکور بدون اجازه تصاویر را به شبکه اصلی شرکت خود منتقل کرده بوده است.

هرچند نام شرکت پیمانکار فاش نشده اما، ماه گذشته گزارش‌های مختلفی فاش کرد شرکتی به نامPerceptics هک شده است. فناوری این شرکت در مرزهای امریکا در کانادا و امریکا استفاده می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران