شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 144483 | |

رویترز|کامالا هریس، سناتور امریکایی در مصاحبه‌ای اعلام کرده مقامات دولت این کشور باید احتمال تجزیه فیس‌بوک را بررسی کنند.

رویترز|کامالا هریس، سناتور امریکایی در مصاحبه‌ای اعلام کرده مقامات دولت این کشور باید احتمال تجزیه فیس‌بوک را بررسی کنند. همچنین او خواهان قانون‌گذاری برای این شبکه اجتماعی است.

به نظر می‌رسد الیزابت وارن تنها سناتور امریکایی نیست که احتمال تفکیک فیس‌بوک را در نظر دارد.

کامالا هریس نماینده دموکرات مجلس امریکا نیز اعلام کرد مقامات دولتی امریکا باید احتمال تجزیه فیس‌بوک را بررسی کنند زیرا این سرویس همچنان بدون قانونگذاری مشغول فعالیت است.هریس یکی از ۲۰ نماینده دموکراتی است که قصد دارد در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ میلادی نامزد شود.

 او در این باره گفت: فیس‌بوک رشد اقتصادی را بر علایق و مخصوصاً حریم خصوصی کاربرانش ترجیح داده است.وی افزود: تصور می‌کنم ما باید بطور جدی تجزیه فیس‌بوک را بررسی کنیم. افراد کمی در زندگی اجتماعی و کسب و کار خود از فیس‌بوک استفاده نمی‌کنند. بنابراین ما باید این ماهیت (فیس‌بوک) را به رسمیت بشناسیم. فیس‌بوک در حقیقت ابزاری است که تاکنون قانونمند نشده است.این در حالی است که فیس‌بوک به دلیل روش‌های اشتراک‌گذاری اطلاعات کاربران فیس‌بوک و انتشار اخبار جعلی و محتوای افراط گرایانه از سوی دولت‌های سراسر جهان تحت فشار است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران