شماره امروز: ۵۴۷

| | |

یکی از حلقه‌های کاربردی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ، قابلیت آرشیو کردن چت‌های مورد نظر کاربران است.

زد‌دی‌نت |

یکی از حلقه‌های کاربردی در اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ، قابلیت آرشیو کردن چت‌های مورد نظر کاربران است.

 با توجه به افزایش محبوبیت و دانلود پیام‌رسان واتس‌اپ، این اپلیکیشن که یکی از بزرگ‌ترین و موفق‌ترین زیرمجموعه‌های شرکت فیس‌بوک به شمار می‌رود، به نظر می‌رسد که قابلیت‌های جدیدی در این پلتفرم وجود دارد که کاربرانش از آنها بی‌خبر و نامطلع هستند در حالی که با فعال‌سازی این قابلیت آنها قادر خواهند بود نظم و انضباط بیشتری را به این پلتفرم به ارمغان بیاورند.

اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ نیز از قابلیت Encryption End- to End یا رمزنگاری پیشرفته پشتیبانی می‌کند و از پروتکل‌های پیشرفت‌های برای حفظ حریم شخصی کاربرانش برخوردار است.

این اپلیکیشن که برای تمامی سیستم‌های عامل اندروید، iOS  و ویندوز قابل استفاده است، در سال ۲۰۱۶ میلادی لقب پرکاربردترین پیام‌رسان جهان را گرفت.

واتس‌اپ از آن جهت ضریب امنیت سایبری بالایی دارد که مکالمات و اطلاعات مبادله شده میان کاربران و مخاطبان به صورت کامل محافظت شده بوده و مکالمات، اطلاعات شخصی و خصوصی آنها از سوی نهادهای دیگر قابل رصد و ردگیری نخواهد بود.

یکی از ویژگی‌های کاربردی واتس‌اپ بدون شک قابلیت آرشیو کردن مکالمات و چت‌های کاربران با برخی از مخاطبان آنهاست. این قابلیت به آنها این امکان را می‌دهد تا بدون حذف کردن کامل چت‌های مورد نظر خود، آنها را آرشیو کرده و آنها را به قسمت پنهان حافظه واتس‌اپ خود منتقل کنند و بدین‌ترتیب بتوانند صفحه اصلی مکالمات خود در واتس‌اپ را مرتب کنند.

گفتنی است، شرکت فیس‌بوک با در اختیار گرفتن و تصاحب شرکت واتس‌اپ در سال ۲۰۱۴، ۱۹ میلیارد دلار کسب کرد و از آن زمان تاکنون نیز با معرفی و افزودن قابلیت‌های جدید به دنبال جذب و حفظ طرفداران این پیام‌رسان بوده است.

طبق تازه‌ترین آمار منتشر شده در ژانویه ۲۰۱۸،پیام‌رسان واتس‌اپ هم‌اکنون میزبان حدود ۱میلیارد و ۳۰۰ میلیون کاربر فعال در ماه است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران