شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سی ان بی‌سی| دو دانشجوی چینی با ارایه آیفون‌های تقلبی به شرکت اپل و سوءاستفاده از قوانین گارانتی این شرکت حدود ۹۰۰ هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده‌اند.

سی ان بی‌سی| دو دانشجوی چینی با ارایه آیفون‌های تقلبی به شرکت اپل و سوءاستفاده از قوانین گارانتی این شرکت حدود ۹۰۰ هزار دلار از این شرکت کلاهبرداری کرده‌اند.

دو دانشجوی کالج در ایالت اورگان امریکا از طریق آیفون‌های تقلبی، حدود ۹۰۰ هزار دلار از اپل کلاهبرداری کرده‌اند.

طی این کلاهبرداری «کوان جیانگ» و «یانگ یونگ ژو» آیفون‌های تقلبی را با کمک فردی از چین وارد امریکا کرده‌اند.

این دو دانشجو با سوءاستفاده از طرح گارانتی اپل، آیفون‌های تقلبی را برای تعمیر به شرکت ارایه می‌کردند و در بسیاری از موارد یک آیفون اصلی به عنوان جایگزین نمونه خراب دریافت می‌کردند.

این دو دانشجو هزاران بار تحت پوشش برنامه گارانتی اپل نمونه‌های تقلبی آیفون را به این شرکت ارایه کردند.

جیانگ که در زمان انجام کلاهبرداری دانشجوی دانشگاه ایالتی اورگان بوده است، بیش از ۲ هزار بار از برنامه گارانتی اپل استفاده کرده است.

البته سوابق اپل نشان می‌دهد جیانگ بیش از ۳ هزار از گارانتی این شرکت سوءاستفاده کرده است. در هر بار جیانگ ادعا می‌کرد دستگاه‌های آیفون روشن‌نمی‌شده‌اند.

به گفته شرکت اپل ارایه آیفونی که روشن نمی‌شود، یک کلاهبرداری حرفه‌ای در خدمات گارانتی است. زیرا به سرعت نمی‌توان دستگاه را بررسی کرد و در بیشتر مواقع شرکت مجبور است یک آیفون جدید و جایگزین برای مشتری ارسال کند.

هرچند اپل توانسته مشخص کند بسیاری از آیفون‌های ارسالی جیانگ تقلبی هستند با این وجود شرکت، ۱۴۹۳ آیفون ارسالی این دانشجو را واقعی ارزیابی کرده و جایگزین‌هایی برای او فراهم کرده است.

طبق اعلام اپل اگر قیمت هر آیفون ۶۰۰ دلار تخمین زده شود، ارسال موبایل‌های جایگزین حدود ۸۹۵ هزار و ۸۰۰ دلار خسارت به بار آورده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران