شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141682 | |

تک کرانچ | پروژه فناوری ژست حرکتی گوگل که Soli نام دارد، در ابتدا شکست خورد اما اکنون از سوی کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا تاییدیه دریافت کرده است

تک کرانچ  | پروژه فناوری ژست حرکتی گوگل که Soli نام دارد، در ابتدا شکست خورد اما اکنون از سوی کمیسیون ارتباطات فدرال امریکا تاییدیه دریافت کرده است و در آینده شاهد احیای آن خواهیم بود. بخش آلفابت گوگل برای استقرار دستگاه حسگر حرکت بر پایه رادار که با نام پروژه Soli شناخته شده است، از سوی قانون‌گذاران ایالات متحده تاییدیه دریافت کرد. در جدال آینده آلفابت با آمازون بر سر آینده محصولات مصرفی، Soli بسیار مهم خواهد بود. فناوری ژست‌های حرکتی بدون نیاز به لمس کردن، آینده اینترنت اشیاء را رقم خواهد زد. استفاده از فناوری ژست‌های حرکتی نسبت به عینک‌های واقعیت افزوده‌ای که شرکت‌هایی مانند اپل و هواوی تولید می‌کنند، درجه تهاجمی کمتری دارند و برای افراد درون‌گرا، نسبت به دستیارهای صوتی گوگل، الکسا، علی‌بابا و شیائومی گزینه راحت‌تری محسوب می‌شوند. آینده دستگاه‌های تلفن همراه‌با فناوری نامرئی رقم می‌خورد که همه جا در دسترس خواهد بود و با سرعتی باورنکردنی درحال محقق شدن است. کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) گفته است که تاییدیه‌ای را به گوگل اعطا می‌کند تا با قدرت هرچه تمام از سنسورهای Soli بهره‌برداری کند. گوگل تا‌به‌حال برتری خود را در زمینه پردازش زبان طبیعی نشان داده است؛ اما این برای رقابت با ظرفیت‌های بالای آمازون یا شرکت‌هایی مانند هواوی و علی‌بابا کافی نیست.

فناوری ژست حرکتی بر پایه رادار، تنها با حرکات انگشتان دست قادر به انجام کارهایی باورنکردنی است.

ابتکار پروژه Soli در سال ۲۰۱۵ از درون واحد فناوری‌های پیشرفته و پروژه‌های گوگل متولد شد؛ بخشی که وظیفه آن تبدیل ایده‌های نوآورانه این غول تکنولوژی به محصولات نهایی است. بخش آلفابت گوگل تلاش‌ها و پژوهش‌های زیادی انجام می‌دهد اما این تلاش‌ها به‌ندرت به نتیجه می‌رسند؛ ولی به هرحال در پیشرفت بشر نقش بسزایی ایفا می‌کند. در زمینه فناوری اتومبیل‌های خودران، Waymo از اوبر و تسلا پیشی گرفته است؛ اما پروژه‌های Dragonfly و Soli موفقیت چندانی نداشته‌‌اند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران