شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141599 | |

آسوشیتدپرس- در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از فناوری‌های رباتیک برای کمک به تماشاچیان و توریست‌ها در ورزشگاه استفاده می‌شود.

آسوشیتدپرس |

آسوشیتدپرس- در المپیک ۲۰۲۰ توکیو از فناوری‌های رباتیک برای کمک به تماشاچیان و توریست‌ها در ورزشگاه استفاده می‌شود.احتمالاً المپیک ۲۰۲۰ توکیو به «بازی‌های رباتیک» مشهور شود.

برگزارکنندگان این رویداد ورزشی از ربات‌هایی رونمایی کرده‌اند که در ورزشگاه «National stadium» جدید توکیو با استفاده از ویلچر به تماشاچیان کمک می‌کنند.

«ماساکی کومیا» یکی از مقامات المپیک توکیو به شهرت فناوری‌های رباتیک ژاپن اشاره کرد و گفت: بازی‌های تابستانه المپیک ۲۰۲۰ مکان خوبی برای نمایش این فناوری‌ها است.

به هر حال شرکت «تویوتا» یکی از حامیان اصلی المپیک، این ربات‌ها را ساخته است. مقامات تویوتا اعلام کرده‌اند ۱۶ «ربات پشتیبانی از انسان» در ورزشگاه «National stadium» به افراد کمک می‌کنند. همچنین ۵ «ربات پشتیبانی تحویل محموله» نیز برای خدمت به تماشاچیان به کار گرفته می‌شوند.

از سوی دیگر شرکت «پاناسونیک» که از حامیان بازی‌های المپیک است، نیز از «power assist suit» رونمایی کرد. این سیستم که در حقیقت شبیه یک اگزواسکلتون است هنگام بلند کردن اجسام سنگین از کمر و قسمت‌های عضلانی پشت فرد را پشتیبانی می‌کند و اجازه نمی‌دهد به این قسمت‌ها از بدن انسان فشار وارد شود. به گفته این شرکت «power assist suit» در بازی‌ها المپیک به توریست‌ها در حمل چمدان و جابه‌جایی بار کمک می‌کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران