شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141354 | |

ورج| آخرین نظرسنجی و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که کاربران امریکایی از عضویت فیس‌بوک خارج شده و به سمت و سوی اینستاگرام سوق پیدا کرده‌اند.

ورج| آخرین نظرسنجی و تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که کاربران امریکایی از عضویت فیس‌بوک خارج شده و به سمت و سوی اینستاگرام سوق پیدا کرده‌اند.

فیس‌بوک که زمانی یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی در جهان به شمار می‌رفت، حالا بر اساس تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده به نظر می‌رسد که محبوبیت و استقبال کاربران به استفاده از آن به‌شدت کاهش یافته و روندی نزولی پیدا کرده است، به گونه‌ای که با استناد به آمارهای حاصل از نظرسنجی‌های صورت گرفته به نظر می‌رسد کاربران به خصوص کاربران امریکایی دیگر تمایلی به استفاده از فیس‌بوک نداشته و شبکه‌های اجتماعی دیگر همچون اینستاگرام، اسنپ چت، پینترست و غیره را جایگزین آن کرده‌اند. بدون شک یکی از مهم‌ترین دلایل کاهش محبوبیت فیس‌بوک در میان کاربران، رسوایی بزرگ اطلاعاتی این غول شبکه اجتماعی بود که در سال گذشته، معلوم شد با همکاری یک موسسه تحقیقاتی به نام کمبریج آنالتیکا اطلاعات چندین میلیون کاربر عضو این شبکه اجتماعی را به سرقت برده است. این امر موجب شد که فیس‌بوک به‌شدت از سوی منتقدان و معترضان مورد انتقادات شدیدی قرار بگیرد و تعداد کاربرانش نیز به‌شدت کاهش پیدا کند.

این آمارهایی که به تازگی منتشر شده است نشان می‌دهد که کاربران از استفاده و عضویت در فیس‌بوک به سمت و سوی اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین زیرمجموعه‌های آن تمایل پیدا کرده‌اند و دیگر مایل به ماندن در فیس‌بوکی که مسوولیت و تعهدی در حفاظت از اطلاعات شخصی و حریم خصوصی آنها ندارد، نیستند. آنها بر این باورند که فیس‌بوک هیچ محافظتی از حریم خصوصی آنها نکرده  است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران