شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 141182 | |

نوروساینس‌نیوز| پژوهشگران امریکایی سعی دارند در پژوهش‌های جدید خود، تاثیر موسیقی را بر امواج مغزی مورد بررسی قرار دادند.

نوروساینس‌نیوز| پژوهشگران امریکایی سعی دارند در پژوهش‌های جدید خود، تاثیر موسیقی را بر امواج مغزی مورد بررسی قرار دادند.

موسیقی می‌تواند ما را محبوس کند. هنگامی که به موسیقی گوش می‌دهیم، آن را دنبال می‌کنیم و با آنچه می‌شنویم، در تعامل قرار می‌گیریم. پژوهشگران “سیتی کالج نیویورک  و “دانشگاه آرکانزاس “ امریکا، بررسی جدیدی را برای درک واکنش‌های نورونی به موزیک آغاز کرده‌اند.

بررسی تعامل انسان با موسیقی با وجود اهمیت آن، دشوار است. هدف از این پژوهش جدید که به سرپرستی «جنز مدسن» و «لوکاس پا را» ، پژوهشگران سیتی کالج نیویورک در حال انجام شدن است، همگام‌سازی امواج مغزی را هنگام شنیدن به موسیقی مورد بررسی قرار می‌دهد. هنگامی که فردی به موسیقی گوش می‌دهد، همگام‌سازی واکنش‌های نورونی آغاز می‌شود؛ در نتیجه همبستگی امواج مغزی می‌تواند معیاری برای بررسی تعامل با موسیقی باشد.

یافته‌های این پژوهش نشان می‌دهند که با تکرار موسیقی، میزان همبستگی شنونده با آن کاهش می‌یابد اما این نتیجه تنها محدود به موسیقی‌های آشناست. موسیقی‌های ناآشنا می‌توانند تا مدت بیشتری مورد علاقه شنوندگان به خصوص کسانی که آموزش موسیقی می‌بینند، باقی بمانند. پا را در این باره گفت: قرار گرفتن در معرض موسیقی به صورت مکرر، می‌تواند میزان همبستگی شنونده با آن را کاهش دهد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران