شماره امروز: ۵۴۷

| | |

انگجت| محققان یک ردیاب الکترون ابداع کرده‌اند که می‌تواند تصاویر را در مقیاس اتمی ۶۰ بار سریع‌تر از هر ردیاب مشابهی ثبت کند. این سریع‌ترین ردیاب الکترون در حال حاضر است.

انگجت|  محققان یک ردیاب الکترون ابداع کرده‌اند که می‌تواند تصاویر را در مقیاس اتمی ۶۰ بار سریع‌تر از هر ردیاب مشابهی ثبت کند. این سریع‌ترین ردیاب الکترون در حال حاضر است. محققان بخش انرژی آزمایشگاه «لارنس برکلی» در امریکا، یک ردیاب الکترون جدید ابداع کرده‌اند که می‌تواند تصاویر را در سطح اتمی با سرعتی بسیار بیشتر از قبل ثبت کند. یکی از موارد استفاده احتمالا این فناوری درک بهتر از اتفاقاتی است که در مقیاس بسیار کوچک در باتری‌ها و میکروتراشه‌ها می‌افتد. به این ترتیب می‌توان از ایجاد خسارات جلوگیری کرد. از سوی دیگر یک میکروسکوپ الکترونی می‌تواند اختلالات در سطح اتمی را ردیابی کند. در حال حاضر این سریع‌ترین ردیاب موجود است و می‌تواند راهگشای اکتشافات جدیدی باشد. ردیاب مذکور تصاویر را در مقیاس اتمی ۶۰ بار سریع‌تر از هر نمونه ردیاب مشابهی ثبت می‌کند. دانشمندان با کمک این فناوری می‌توانند کل یک آزمایش را فیلمبرداری کنند.

ردیاب الکترون که 4D Camera نیز نامیده می‌شود مقدار انبوهی داده (حدود ۴ ترابایت در دقیقه) تولید می‌کند. «پیتر اریکس» یکی از محققان فعال در این آزمایشگاه می‌گوید: مقدار داده تولید معادل تماشای ۶۰ هزار فیلم با کیفیتHD بطور همزمان است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران