شماره امروز: ۵۴۷

در نشست مشترک مدیران شرکت‌های «فولاد خوزستان» و «فولاد اکسین»؛

| کدخبر: 140358 | |

نشست مشترک مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ فولاد خوزستان با مدیرعامل فولاد اکسین با هدف دستیابی به محصول نهایی خاص برگزار شد.

نشست مشترک مدیرعامل و اعضای هیات‌مدیره شرکت‌ فولاد خوزستان با مدیرعامل فولاد اکسین با هدف دستیابی به محصول نهایی خاص برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی، این نشست صبح امروز یک‌شنبه ۵ اسفندماه ۹۷ در سالن کنفرانس شرکت فولاد اکسین انجام شد.

امین ابراهیمی مدیرعامل فولاد اکسین در ابتدای جلسه ضمن خیرمقدم و خوشامدگویی اظهار داشت: برای اینکه فولاد اکسین را به جایگاه اصلی‌اش برسانیم در نظر داریم، در آینده جلسات مشترکی را با فولاد خوزستان داشته باشیم تا بدین‌صورت با تبادل دانش فنی، این شرکت به لحاظ صادرات، تولید، اشتغالزایی و تکنولوژی گام‌های موثری بردارد، خوشبختانه فولاد اکسین دارای نیروی‌های بسیار با انرژی و فنی است که دارای نگاه‌های تولیدی هستند، قطعاً این پتانسیل در کنار توجه شرکت فولاد خوزستان می‌تواند به پیشبرد اهداف فولاد اکسین که همان تولید و سودآوری است، کمک شایانی کند.

محمد کشانی مدیرعامل فولاد خوزستان با بیان تبریک و آرزوی موفقیت برای مدیرعامل جدید فولاد اکسین گفت: در ابتدا باید عرض کنم تمام سرمایه و دارایی‌های خوزستان متعلق به این استان است. از گذشته تاکنون گردش نقدینگی و پرداخت‌های مالیاتی فولاد خوزستان در همین استان انجام می‌شد و هدف ما، تکمیل و ارتقا دانش فنی است.

امروزه به تولید محصولاتی که در راه و ساختمان کاربرد دارند بسنده نموده‌ایم، اما با ایجاد کمیته مشترک که در یکی دو روز آینده تشکیل می‌شود، سبد محصول هر دو شرکت باید بررسی شود. سبد محصولی که به عنوان ارزش افزوده، می‌تواند در راستای همکاری دو مجموعه به‌ کارگیری شود. اگر بتوان اسلبی که به‌صورت نیمه محصول صادر می‌شود، تبدیل به ورق نهایی کنیم، بی‌شک سود آن به دو شرکت خواهد رسید.

کشانی در سخنان خود با درخواست برای ارتباط معاونان دو شرکت گفت: با ایجاد هم‌افزایی و توانایی در تولید مشترک می‌توانیم موجب کاهش قیمت تمام شده شویم؛ حضور امروز ما در فولاد اکسین برای ایجاد کمیته مشترک و برقراری ارتباط نزدیک در جهت رفع مشکلات در امر صادرات، به ظرفیت رساندن فولاد اکسین خوزستان و برچیدن تولیدات کارمزدی با تکیه بر توان نیروهای مجرب و متخصص این شرکت است. مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان با اشاره به میزان تولید در سال آینده اعلام کرد: هدف ما، افزایش تولید نخواهد بود، بلکه تولید ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تن را به عنوان پایه در نظر گرفته و به سوی تولید محصولات خاص و کیفی حرکت خواهیم کرد.

وی افزود: یکی از آن محصولات خاص، با استفاده از دیدگاه گروه تحقیقات و تولید، در بخش اسلب است که باید نیاز فولاد اکسین را با ظرفیتی قابل اجرا برطرف نماید.

کشانی اظهار داشت: نگاه ما باید یک نگاه فنی باشد، مباحث سیاسی و اقتصادی در مکان‌های دیگر مرور می‌شوند و به ارتباط میان دو شرکت مربوط نمی‌شود.

مدیرعامل فولاد خوزستان در ادامه گفت: امیدواریم همان‌گونه که توانستیم از گروه ملی حمایت کنیم، با مدیریت بهینه و با همکاری شما عزیزان، سرآمد بودن فولادخوزستان به عنوان یک صنعت مادر در این استان روز به روز نمود بیشتری پیدا کند.

وی با اشاره به طرح‌های توسعه فولاد اکسین گفت: در بحث توسعه نیز فولاد خوزستان در کنار سهامداران و اعضا هیات‌مدیره فولاد اکسین است، چرا که هدف ما مسوولیت اشتغالزایی و حمایت از صنایع پایین دستی است.

در ادامه این جلسه دکتر عرفانیان عضو هیات‌مدیره شرکت فولاد خوزستان گفت: ما امروز به دنبال مسائل فنی هستیم؛ همان‌گونه که صنعت قبل از هرگونه موضوع سیاسی و اقتصادی یک مساله فنی است.

در خصوص موضوع فولاد اکسین نیز به این نتیجه رسیدیم که مساله میان این دو شرکت باید به صورت فنی حل شود، بر این اساس نیز جلساتی را با سهامداران فولاد اکسین داشته‌ایم و تقاضای من از مجموعه فولاد اکسین و فولاد خوزستان این است که در فضایی فنی و کاری و به دور از فضای سیاسی دست به دست یکدیگر دهیم، و شرایط را برای هر دو شرکت تغییر دهیم.

در ادامه این نشست نیز معاونان و مدیران شرکت با تشریح مسائل فنی به معرفی شرکت و توانمندی‌های آن پرداختند.

این گزارش حاکیست فولاد اکسین با تولید ورق‌های عریض فولادی در ابعاد و ضخامت‌های مختلف در جوار شرکت فولاد خوزستان قرار داشته و مواد اولیه آن تختال فولادی (اسلب) بوده که در فولاد خوزستان تولید می‌شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران