شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ونچربیت | ین لی چان، مدیر امور تحقیقات هوش مصنوعی فیس‌بوک می‌گوید پیشبرد این فناوری و خودآموزی به رایانه‌ها به ابداع یک زبان برنامه‌نویسی جدید احتیاج دارد.

ونچربیت |  ین لی چان، مدیر امور تحقیقات هوش مصنوعی فیس‌بوک می‌گوید پیشبرد این فناوری و خودآموزی به رایانه‌ها به ابداع یک زبان برنامه‌نویسی جدید احتیاج دارد.

مدیر امور تحقیقات هوش مصنوعی فیس‌بوک می‌گویدکه برای این کار به زبان برنامه‌نویسی احتیاج داریم که منعطف‌تر و ساده‌تر از زبان‌هایی مانند پایتون باشد و مهندسان و محققان واقعا به چنین زبان برنامه‌نویسی نیازمند هستند.

لی چان که از دهه 80 میلادی در زمینه شبکه‌های عصبی و هوش مصنوعی فعالیت می‌کند در این مورد گفته است: طرح‌های زیادی در حوزه هوش مصنوعی در شرکت‌هایی مانند فیس‌بوک، گوگل و غیره در حال انجام است و زبان‌های برنامه‌نویسی که در این زمینه کارآیی لازم را داشته باشند، وجود دارند. اما مشخص نیست که آیا افراد علاقه‌مند کافی برای پیگیری این امر وجود دارند یا خیر. در حال حاضر، زبان برنامه‌نویسی پایتون محبوب‌ترین زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان به منظور طراحی و عرضه خدمات و سرویس‌های هوش مصنوعی است. با توجه به اینکه زبان برنامه‌نویسی شکل‌دهنده چارچوب‌های اصلی هوش مصنوعی PyTorch فیس‌بوک و TensorFlow گوگل برای ارایه خدمات هوش مصنوعی است، ارتقای آنها به استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی جدید منوط است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران