شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 139393 | |

قابلیت احراز هویت و تشخیص چهره هوشمند برای کاربران آیفون اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ در دسترس قرار گرفت.

فون آرنا|

قابلیت احراز هویت و تشخیص چهره هوشمند برای کاربران آیفون اپلیکیشن پیام‌رسان واتس‌اپ در دسترس قرار گرفت.

 واتس‌اپ که یکی از بزرگ‌ترین و معروف‌ترین اپلیکیشن‌های پیام‌رسان در جهان به شمار می‌رود، چندی پیش اعلام کرده بود که کاربران گوشی‌های آیفون قادر خواهند بود در هفته‌های آتی از سیستم فناوری تشخیص چهره هوشمند موسوم به فیس‌ای دی بهره مند شده و بدین ترتیب با امنیت سایبری بیشتری وارد اپلیکیشن پیام‌رسان واتس اپ شوند.

حالا این شرکت اعلام کرده است که کاربران گوشی‌های آیفون ۵ اس و مدل‌های بالاتر و همچنین دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل‌ای او اس نسخه ۹ به بعد قادر خواهند بود از این پس از قابلیت تشخیص چهره هوشمند و یا احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت در این پیام‌رسان بهره‌مند شوند.

واتس‌اپ پیش‌تر خاطرنشان کرده بود که قصد دارد این ویژگی و قابلیت جدید را به منظور افزایش امنیت سایبری دستگاه‌های متصل به اینترنت ارایه کند. طبق اعلام واتس‌اپ و توصیه کارشناسان فعال در حوزه فناوری، کاربران باید توجه داشته باشند که آخرین نسخه به‌روزرسانی شده از اپلیکیشن مربوطه را از فروشگاه آنلاین و اینترنتی اپ استور اپل دریافت و دانلود کرده باشند و برای فعالسازی این قابلیت نیز باید به قسمت تنظیمات این پیام‌رسان مراجعه کرده، وارد حساب کاربری (Account) شده، روی گزینه حریم خصوصی (privacy) ضربه زده و گزینه قفل صفحه (screen lock) را انتخاب کنند. در این بخش آنها باید گزینه تشخیص چهره هوشمند یا فیس‌ای دی (face ID) و یا احراز هویت مبتنی بر اثر انگشت (touch ID) را فعالسازی کنند. کاربران بدین‌ترتیب از نفوذ و ورود افراد غریبه به حساب کاربری آنها و پیام‌رسان واتس اپ و همچنین پیام‌های رد و بدل شده آنها جلوگیری خواهند کرد.

آنها همچنین قادر خواهند بود مدت زمانی را که صفحه گوشی آنها باید قفل شود و بعد برای ورود دوباره نیازمند فیس آی‌دی و یا تاچ آ ی‌دی باشد، را در این قسمت تعیین کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران