شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138906 | |

یورواستات -کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی به کاربران توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.

یورواستات -کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری به تازگی با انتشار گزارشی به کاربران توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات امنیتی قادر خواهند بود از نفوذ هکرها به اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود جلوگیری به عمل بیاورند.

با توجه به اهمیت روزافزون حفاظت از اطلاعات شخصی و امنیت سایبری دستگاه‌های الکترونیکی و گوشی‌های هوشمند، امنیت اطلاعات آنها تبدیل به یکی از بزرگترین دغدغه‌های بسیاری از کاربران در فضای مجازی شده است.

۲۸ درصد از کاربرانی که در این نظرسنجی‌ها شرکت کرده‌اند، به هنگام دانلود اپلیکیشن‌های مورد نیاز برای گوشی هوشمند خود، درخواست برنامه مربوطه برای دسترسی به اطلاعات شخصی و موقعیت مکانی خود را رد نمی‌کنند. امری که از نظر بسیاری از کارشناسان فعال در حوزه امنیت سایبری بسیار نگران کننده به شمار می‌رود و حریم خصوصی و اطلاعات شخصی کاربران گوشی‌های هوشمند را به‌شدت زیر‌سوال برده و به چالش خواهد کشاند.

بسیاری از کاربران که این روزها همه کار و فعالیت‌های خود را از طریق گوشی هوشمند خود انجام می‌دهند و تمامی پرداخت‌های بانکی خود را به صورت آنلاین و اینترنتی صورت می‌دهند، امنیت سایبری گوشی‌هایشان از اهمیت بسیار بیشتری برخوردار است.

بنابراین کارشناسان فعال در حوزه فناوری و امنیت سایبری خطاب به کاربران گوشی‌های هوشمند توصیه کرده‌اند که با رعایت نکات و موارد مختلفی‌قادر خواهند بود که امنیت اطلاعات شخصی موجود در گوشی‌های هوشمند خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهند.

برایان هونن، مدیرعامل شرکت مشاور بی اچ و مشاور سابق شرکت یوروپول فعال در زمینه امنیت سایبری به تازگی خاطرنشان کرده است که با رعایت موارد زیر، کاربران قادر خواهند بود تا جایی که می‌توانند از حریم شخصی و اطلاعات خود محافظت کنند و از نفوذ هکرها و مجرمان سایبری به اطلاعات آنها جلوگیری به عمل بیاورند، تعویض رمز عبور، به‌روزرسانی مستمر و مداوم سیستم عامل گوشی، فعال سازی رمزگذاری‌های پیشرفته، . نصب و استفاده از آنتی ویروس، عدم نصب اپلیکیشن‌های غیر معتبر و ناشناس، عدم نصب اپلیکیشن از فروشگاه‌های اینترنتی غیر رسمی، مطالعه دقیق ضوابط استفاده از اپلیکیشن‌های موردنظر قبل از نصب از جمله مواردی است که در صورت رعایت کاربران می‌تواند امنیت گوشی را افزایش دهد .

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران