شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 138586 | |

نیواطلس| بعد از امریکایی‌ها و چینی‌ها، فضانوردان اروپایی نیز تمرین‌های خود را برای پیاده روی روی سطح ماه آغاز کرده‌اند؛ امری که نشانگر برنامه‌ریزی آنها برای انجام ماموریتی در این زمینه است.

نیواطلس| بعد از امریکایی‌ها و چینی‌ها، فضانوردان اروپایی نیز تمرین‌های خود را برای پیاده روی روی سطح ماه آغاز کرده‌اند؛ امری که نشانگر برنامه‌ریزی آنها برای انجام ماموریتی در این زمینه است. بعد از گذشت حدود نیم قرن از اعزام اولین فضاپیما به کره ماه و راه رفتن انسان روی تنها قمر کره زمین، آژانس فضایی اروپا نیز در حال آموزش نسل جدیدی از فضانوردان است که روی سطح ماه راه بروند. فضانوردان اروپایی بر مبنای یافته‌های فضاپیمای آپولو در حال شبیه‌سازی ماه نوردی در منطقه لانزاروته اسپانیا هستند و در جریان این تمرینات طیف گسترده‌ای از لوازم الکترونیک و نیز ابزار جغرافیایی مورد آزمایش قرار می‌گیرند. علاوه بر این پروتکل‌های جدید علمی بدین منظور نیز اجرا خواهند شد تا امنیت و کارآیی پیاده‌روی روی ماه افزایش یابد.

آژانس فضایی اروپا امیدوار است بتواند در ماموریت تازه خود یافته‌های جدیدی داشته باشد و دانش بشر را در مورد قمر کره زمین افزایش دهد. طراحی تجهیزات پیشرفته اکتشافی و زمین‌شناسی تنها یکی از برنامه‌های این آژانس است. همچنین برای افزایش اطلاعات در مورد نواحی آتش‌فشانی ماه تلاش خواهد شد. در جریان آزمایش‌های مذکور، یافتن روش‌های جدید برای فعالیت راحت در درون لباس‌های فضایی نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران