شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 137175 | |

روابط‌عمومی وزارت ارتباطات| وزیر ارتباطات با انتشار سوال نظرسنجی، بر لزوم اقدام عاجل برای حل مشکل پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم تاکید کرد و گفت:

پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم تعیین تکلیف می‌شوند

 روابط‌عمومی وزارت ارتباطات| وزیر ارتباطات با انتشار سوال نظرسنجی، بر لزوم اقدام عاجل برای حل مشکل پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم تاکید کرد و گفت: مردم از این پیامک‌ها متنفرند و به زودی تصمیم نهایی را اخذ خواهیم کرد. محمدجواد آذری جهرمی در توییتر نوشت: مردم از پیامک‌های تبلیغاتی مزاحم متنفرند. این یک واقعیت است. وی با بیان اینکه ۷۰ هزار سیم کارت متخلف هم مسدود کردیم ولی بازهم هستند، ادامه داد: متاسفانه سرمنشأها زیاد و هزینه پیگیری قضایی نیز زیاد است؛ اما بالاخره باید به سرانجام برسد. وزیر ارتباطات با اعلام ۴ سوال درمورد یکی از اقدامات برای حل این مشکل، از کاربران خواست در این نظرسنجی شرکت کرده و بگویند با کدام اقدام موافق ترند؛ در این نظرسنجی، گزینه ایجاد امکان تبلیغ ارزان، بالابردن قیمت سیم‌کارت، بالابردن قیمت پیامک‌ها و محدودیت تعداد ارسال پیام در روز، آمده است. جهرمی تاکید کرد: به زودی تصمیم نهایی را اخذ خواهیم کرد.

نصب ویندوز با دستور صوتی غیرممکن می‌شود

ورج| مایکروسافت قصد دارد در به روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰، امکان نصب سیستم عامل از طریق دستیار صوتی کورتانا را غیر فعال کند. دستیار صوتی کورتانای مایکروسافت که یکی از رقبای اصلی الکسای آمازون و گوگل اسیستنت به شمار می‌رود، در سری آخر نسخه به روزرسانی شده ویندوز ۱۰ به کاربران و علاقه‌مندان برای نصب سیستم عامل این امکان را می‌داد تا تنها با ارسال دستورهای صوتی سیستم عامل ویندوز که توسط مایکروسافت توسعه داده شده است، را بر روی رایانه خود نصب کنند. اما حالا به نظر می‌رسد که مایکروسافت تصمیم گرفته است این امکان را در نسخه بعدی به روزرسانی خود حذف و غیرفعال کند چراکه گزارش‌های متعددی در فضای مجازی منتشر شده بود که نشان‌دهنده نارضایتی خیل عظیمی از کاربران و مدیران بخش فناوری اطلاعات در شرکت‌های مختلف در خصوص قابلیت ارسال دستور صوتی برای نصب سیستم عامل است. بدین‌ترتیب گفته می‌شود امکان استفاده از دستیار صوتی کورتانا در آپدیت و به روزرسانی بعدی ویندوز ۱۰ به هنگام نصب سیستم عامل ویندوز نسخه پرو، اینترپرایز و اجوکیشن غیرفعال خواهد شد. ویندوز ۱۰ که آخرین و جدیدترین نسخه از سیستم‌عامل رایانه توسعه داده شده توسط مایکروسافت است، قابلیت‌های جدید و منحصر بفردی دارد که موجب شده است نظر و توجه کاربران رایانه‌های شخصی به آن جلب شده و نسخه‌های قبلی ویندوز خود را به روزرسانی کرده و به ویندوز ۱۰ ارتقا دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران