شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 135062 | |

اسل گیر| گوگل با به‌روز‌رسانی مرورگر کروم نسخه 71 آن را عرضه کرده است تا یک بار دیگر بتواند با مرورگر شرکت‌هایی همچون مایکروسافت و موزیلا رقابت کند.

عرضه کروم 71 با قابلیت‌های امنیتی تازه

اسل گیر| گوگل با به‌روز‌رسانی مرورگر کروم نسخه 71 آن را عرضه کرده است تا یک بار دیگر بتواند با مرورگر شرکت‌هایی همچون مایکروسافت و موزیلا رقابت کند.

کروم در حال حاضر محبوب‌ترین مرورگر اینترنتی است و به نظر می‌رسد، رابط کاربری سبک و همه پسند و امکانات امنیتی مناسب عامل اقبال به آن باشد.

نسخه 71 مرورگر کروم برای استفاده روی ویندوز، مک و لینوکس عرضه شده است. یکی از قابلیت‌های این نسخه از کروم امکان شناسایی اگهی‌های بد و مخرب و جلوگیری از نمایش آنهاست. کروم با تهیه یک پایگاه داده از این نوع آگهی‌ها تلاش می‌کند، به تدریج همه آنها را شناسایی و بلوکه کند.

البته در برخی موارد اگهی‌های یادشده آلوده به بدافزار نیستند وصرفا با استفاده از نرم افزارهای قدیمی و به روز نشده تهیه شده‌اند، اما کروم قصد دارد نمایش این آگهی‌ها را هم متوقف کند.

کروم به مالکان وب سایت‌های نمایش‌دهنده اگهی‌های آلوده و مخرب تا 30 روز مهلت می‌دهد تا مشکلات آنها را برطرف کنند. در غیر این صورت آگهی‌های یادشده را بلوکه می‌کند. ساماندهی افزونه‌های مرورگر کروم و بررسی مشکلات امنیتی و حذف اگهی‌های نامطلوب از جمله دیگر اقدامات انجام شده در مرورگر به روز شده است.

ابداع کاغذ حساس به گرما با قابلیت چند بار استفاده

نیواطلس| محققان چینی کاغذی حساس به گرما تولید کرده‌اند که می‌توان بارها نقش‌ها و واژه‌های آن را پاک کرد و دوباره روی آن نوشت.

محققان دانشگاه فویجیان نرمال در چین کاغذی ابداع کرده‌اند که به گرما حساس است و می‌توان روی آن چند بار نوشت.این محققان به رهبری لوژو چن روی یک کاغذ عادی را با لایه‌ای از رنگ آبی ترموکرومیک پوشاندند که در معرض گرما بی‌رنگ می‌شود. پشت کاغذ نیز با تونر سیاه فوتوترمال پوشیده شد. این ماده رسانای گرما است و در معرض نور گرما تولید می‌کند.

آنها در مرحله بعد با کمک یک قلم منتشر‌کننده گرما روی قسمت آبی کاغذ نقش‌هایی را کشیدند، سپس تونر کاغذ گرم و به این ترتیب رنگ در قسمت طراحی نقوش شفاف شد و رنگ سفید کاغذ نمایان شد. همچنین می‌توان به وسیله پرینتر گرمایی یا یک منبع نور مادون قرمز روی کاغذ طراحی کرد.

تصاویر و واژه‌ها به مدت ۶ ماه در دمای اتاق روی کاغذ باقی می‌مانند. برای استفاده دوباره از کاغذ می‌توان آن را تا دمای ۱۰- درجه سانتی گراد سرد کرد. به این ترتیب تمام رنگ به وضعیت آبی برمی‌گردد. می‌توان این فرایند را ۱۰۰ بار تکرار و از کاغذ استفاده کرد.

اختلالی جدید در تصاویر اینستاگرام

پی‌سی‌ورلد| اختلالی عجیب در اینستاگرام سبب شده روی تصاویری که درصفحه فید کاربران ظاهر می‌شود، خطوطی ظاهر شود. اینستاگرام این اختلال را تایید کرده است.

 به نظر می‌رسد اینستاگرام دچار مشکلی شده که صفحه فید کاربران را مختل کرده است.

 این مشکل سبب می‌شود خطوطی روی تصاویر به وجود بیاید و به نظر برسد آنها در نتیجه اختلال در نوار VHS یایک فیلتر جدید و عجیب هستند.

هنوز منبع این اختلال مشخص نیست اما به نظر گسترده می‌رسد و برخی از کاربران در پیام‌های توییتری از آن شکایت کرده‌اند. به هرحال اینستاگرام تایید کرده این مشکل مربوط به خدمات خود است و به این ترتیب دستگاه‌های کاربران مشکلی ندارد.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران