شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 134676 | |

انگجت| در یک هفته گذشته ۵۰ هزار چاپگر در نقاط مختلف جهان هک شدند و از آنها برای ارسال یک پیام عجیب تبلیغاتی استفاده شد.

انگجت|  در یک هفته گذشته ۵۰ هزار چاپگر در نقاط مختلف جهان هک شدند و از آنها برای ارسال یک پیام عجیب تبلیغاتی استفاده شد.

در این پیام که روی کاغذهای چاپ شده توسط این چاپگرها منتشر می‌شد از افراد خواسته می‌شد تا در یک کانال سایت ویدئویی یوتیوب به نام PewDiePie عضو شوند.

دستکاری چاپگرهای یادشده ناشی از نقص فنی بسیاری از آنهاست که استفاده از سخت افزارهای یادشده و فعال کردن آنها را از طریق اینترنت ممکن می‌کند. بدین شیوه می‌توان فرامین فعال‌کننده چاپگرها را از طریق فضای مجازی و از راه دور ارسال کرد. هکری که خود را با اسم مستعار

TheHackerGiraffe معرفی کرده با ارسال پیام‌هایی در شبکه اجتماعی توییتر مسوولیت حملات یادشده را بر عهده گرفته است. وی در توییت‌های خود تصریح کرده که چاپگرهای قربانی را به‌طور تصادفی انتخاب کرده است.

نکته جالب اینکه بسیاری از افرادی که در محل کار خود قربانی حملات یادشده بوده‌اند با حضور در شبکه‌های اجتماعی وقوع چنین پدیده عجیبی را اعلام کرده‌اند. از جمله کشورهایی که این حمله در آنها رخ داده می‌توان به امریکا، کانادا و انگلیس اشاره کرد.

هکر مذکور برای شناسایی چاپگرهای هدف از سایتی به نام Shodan.io استفاده کرده که موتورجست‌وجوی وسایل ناایمن متصل به اینترنت است. وی تصریح کرده که از این طریق موفق به شناسایی ۸۰۰ هزار چاپگر آسیب پذیر متصل به اینترنت شده که می‌توان از همه آنها برای چاپ و ارسال پیام‌های ناخواسته سوءاستفاده کرد.

وی افزود: می‌توان از چاپگرهای آسیب پذیر برای دستکاری دستورات چاپ، دسترسی به فایل سیستمی آنها و حتی حافظه شان و حتی وارد آوردن آسیب فیزیکی به چاپگرها بهره گرفت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران