شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133366 | |

نکست‌وب | گوگل نسخه ۷۱ مرورگر اینترنتی کروم را طراحی کرده که در زمان بازدید کاربران از برخی وب سایت‌ها که به دنبال خالی کردن جیب افراد هستند، به آنها هشدار می‌دهد.

نکست‌وب |  گوگل نسخه ۷۱ مرورگر اینترنتی کروم را طراحی کرده که در زمان بازدید کاربران از برخی وب سایت‌ها که به دنبال خالی کردن جیب افراد هستند، به آنها هشدار می‌دهد.

برخی وب سایت‌های اینترنتی، بی‌سروصدا از حساب‌های کاربران مبالغی را بابت حق عضویت، اشتراک و غیره کم می‌کنند. معمولا این کار از طریق فریب دادن کاربران برای درج شماره‌های تلفن همراه به منظور دسترسی به محتوای مختلف صورت می‌گیرد.

اما این کار موجب می‌شود تا مدیران وب سایت‌های مذکور بتوانند هزینه‌هایی را از طریق شرکت‌های مخابراتی به کاربران تحمیل کنند و لذا در قبض‌های صادر شده تلفن همراه مبالغی اضافی درج خواهد شد.

نسخه ۷۱ مرورگر کروم که به زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد، اطلاعات مربوط به هزینه اشتراک چنین وب سایت‌هایی را به کاربران نشان می‌دهد. این امر شامل نمایش دقیق اطلاعات صورت حساب این سایت‌هاست.

همچنین طراحی این مرورگر به گونه‌ای است که اگر کاربر بخواهد بابت استفاده از خدمات یادشده هزینه‌ای پرداخت کند اطلاعات مربوط به آن به دقت و با جزییات نمایش داده شوند. به بیان دیگر هزینه‌های خدمات مذکور به تفکیک کاربری روزانه، ماهانه و هفتگی در دسترس قرار می‌گیرد.

این مرورگر که در ماه دسامبر عرضه می‌شود تمامی تبلیغات موجود در صفحات اینترنتی که آگهی‌های زیادی را در قالب پنجره‌های مجزا نمایش می‌دهند نیز مسدود می‌کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران