شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133364 | |

یو‌اس‌ای‌تودی | پرتال فیس بوک که یک نمایشگر هوشمند برای برقراری تماس ویدئویی از طریق پیام رسان این شرکت است با ذخیره‌سازی اطلاعات سوابق تماس‌های افراد حریم شخصی آنها را نقض می‌کند.

یو‌اس‌ای‌تودی |  پرتال فیس بوک که یک نمایشگر هوشمند برای برقراری تماس ویدئویی از طریق پیام رسان این شرکت است با ذخیره‌سازی اطلاعات سوابق تماس‌های افراد حریم شخصی آنها را نقض می‌کند.

فیس بوک که هنوز از رسوایی‌های قبلی مربوط به سرقت اطلاعات خصوصی کاربران توسط شرکت‌های ثالث همکار رها نشده، حالا خود در مرکز یک رسوایی تازه قرار دارد.

پرتال نمایشگری ۱۰.۱ اینچی است که همراه با یک مدل مشابه به نام پرتال پلاس در ابعاد ۱۵.۶ اینچ عرضه شده است و برای گپ ویدئویی قابل استفاده است. دوربین هوشمند این دستگاه از قابلیت زوم خودکار و ردگیری افراد در صورت جابه‌جا شدن در برابر دوربین برخوردار است و لذا دو طرف مکالمه بطور دایم و بدون نیاز به جابه‌جا کردن دوربین یکدیگر را مشاهده خواهند کرد.

اگر چه این دستگاه محتوای مکالمات ویدئویی را برای استفاده‌های تبلیغاتی و درآمدزایی فیس بوک ذخیره نمی‌کند، اما سوابق تماس‌های افراد را کنترل و نگهداری می‌کند. با توجه به هک شدن مکرر فیس‌بوک و سرقت اطلاعات میلیون‌ها نفر از کاربرانش بیم آن می‌رود که جمع‌آوری اطلاعات سوابق تماس‌های کاربران هم باعث به خطر افتادن مجدد امنیت آنها شود.

دستگاه پرتال اطلاعات تعداد تماس‌های برقرار شده با هر فرد و زمان تماس از طریق پیام رسان را هم ذخیره می‌کند و برخی اطلاعات دیگر با مقاصد تبلیغاتی نیز ذخیره می‌شوند. فیس‌بوک اگر چه این مساله را تایید کرده، اما به جزییات بیشتری در این مورد اشاره نکرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران