شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 133282 | |

روابط عمومی وزارت ارتباطات | سیدجمال هادیان طبایی گفت: وزارت ارتباطات طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارایه نکرده است. البته برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ

طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام ارایه نشده است

روابط عمومی وزارت ارتباطات | سیدجمال هادیان طبایی گفت: وزارت ارتباطات طرحی برای پالایش هوشمند اینستاگرام به مراجع ذیربط ارایه نکرده است. البته برخی نهادها پیشنهادهایی برای فیلترینگ هوشمند به وزارت ارتباطات ارایه داده‌اند که به دلیل غیرفنی بودن قابلیت اجرا نداشته است.

هادیان طبایی گفت: وزارت ارتباطات هیچ نکته پوشیده‌ای از مردم ندارد و اجرای هر طرح جدیدی را از مسیر رسمی و رسانه‌ای با مردم در میان می‌گذارد.

کلاهبرداری از تماس‌های بین‌المللی متوقف  شد

مهر| وزیر ارتباطات از توقف شیوه جدیدی از کلاهبرداری که از طریق تماس بین‌الملل با کاربران تلفن همراه انجام می‌گرفت، خبر داد.

محمدجواد آذری جهرمی در خصوص کلاهبرداری چند هفته اخیر از برخی کاربران تلفن همراه از طریق شیوه تماس خارجی اظهار داشت: با توجه به اینکه در این زمینه اطلاع‌رسانی به موقع انجام گرفت، موفق شدیم جلوی این شیوه کلاهبرداری را از همان آغاز بگیریم. وی ادامه داد: بررسی‌ها بر مبنای یافته‌ها و گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت حاکی از آن است در مجموع، ارقامی که به این طریق از مردم کلاهبرداری شده بود، مبلغ ۳۸۲ میلیون تومان است.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: مجموع این اعداد به اپراتورهای تلفن همراه اعلام شد و شرکت ارتباطات زیرساخت نیز این مبلغ را از صورتحساب اپراتورها کسر کرده است.آذری جهرمی تصریح کرد: بر این اساس اپراتورهای تلفن همراه موظف شده‌اند که این مبلغ ضرر و زیان مردم را، به حساب آنها بازگردانند و در این زمینه پیامک اطلاع‌رسانی نیز به شماره مشترکان ارسال خواهد شد. وی گفت: این موضوع در حال انجام است و به زودی تمامی ضرر و زیان‌ها به حساب مشترکان بازمی‌گردد.وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در اطلاع‌رسانی برای جلوگیری از این کلاهبرداری، از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی استفاده شد و ما توانستیم با اطلاع‌رسانی به موقع به مردم، این شیوه کلاهبرداری را از همان ابتدا مهار کرده و متوقف کنیم.

«اپل» تولید «آیفون ایکس آر» را کاهش داد

ورج | اپل به واحد‌های بزرگ تولید‌کننده دستورکاهش تولید آیفون ایکس آر را داده است. این روند نشان‌دهنده کاهش تقاضا برای ارزان‌ترین آیفون جدید است. طبق گزارشی جدید شرکت اپل به واحدهای اصلی تولید آیفون دستور داده برنامه برای تولید آیفون جدید ایکس آر را متوقف کنند. این دستور که به شرکت‌های Foxconn و Pegatron ارسال شده نشان‌دهنده کاهش تقاضا برای ارزان‌ترین آیفونی است که در ۲۰۱۸ میلادی رونمایی شده است.

این خبر درحالی منتشر شده که تنها چند هفته از عرضه آیفون ایکس آر به بازار می‌گذرد. در کارخانه Foxconn حدود ۶۰ خط تولید برای مدل آیفون ایکس آر در نظر گرفته شده بود اما این اواخر فقط از ۴۵ خط تولید استفاده شد، زیرا اپل اعلام کرده بود نیازی به این میزان تولید ندارد.

این بدان معناست که روزانه ۱۰۰ هزار دستگاه آیفون ایکس آر کمتر تولید می‌شود. از سوی دیگر چنین روندی حاکی از کاهش ۲۰ تا ۲۵ درصدی تقاضا نسبت به پیش بینی‌های اولیه است.

 از سوی دیگر از میزان تولید آیفون ایکس آر در کارخانه Pegatron نیز در همین میزان کاسته شده است. کارخانهwistron یکی دیگر از تولید‌کنندگان آیفون است. به گفته منابع ناشناس این کارخانه هیچ دستوری برای تولید آیفون ایکس آر دریافت نکرده است.

در مقابل اپل تولید آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را افزایش داده است. به گفته این منبع تولید‌کنندگان موبایل‌های آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس در کل سفارش تولید ۵ میلیون دستگاه بیشتر دریافت کرده‌اند.

 همچنین اپل تصمیم داشت ۲۰ میلیون از تولیدمدل‌های قدیمی‌تر آیفون بکاهد، اما اکنون این رقم به ۲۵ میلیون دستگاه رسیده است. اختلال موبایل‌های جدید

گوگل ماه آینده حل می‌شود

دیلی میل| گوگل اعلام کرده مشکل بسته شدن اپلیکیشن در موبایل‌های پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال را با یک ارتقا امنیتی در ماه دسامبر حل می‌کند.گوگل بالاخره مشکل مربوط به مدیریت حافظه موبایل‌های جدید پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال را حل می‌کند. کاربران این موبایل‌ها از بسته شدن ناگهانی اپلیکیشن‌ها در این موبایل‌ها شکایت داشتند. اکنون پیش بینی می‌شود این مشکل با یک آپدیت نرم افزاری در دسامبر حل شود.گوگل اعلام کرده آپدیت مذکور در هفته‌های آتی ارایه می‌شود. آپدیت مذکور اجازه نمی‌دهد اپلیکیشن‌ها قبلی ناگهان بسته شوند.هر دو دستگاه پیکسل ۳ و پیکسل ۳ ایکس ال دارای RAM چهار گیگابایتی هستند. این بدان معناست که می‌توانند چند عملیات پیچیده را همزمان مدیریت کنند.البته پیش از این نیز کاربران باگ‌های دیگری را گزارش کرده‌اند، مانند باگی که اجازه نمی‌داد برخی عکس‌ها در دستگاه ذخیره شود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران