شماره امروز: ۵۴۷

معاون عمرانی و زیر بنایی سازمان‌منطقه آزاد کیش:

| کدخبر: 133035 | |

خانزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش، بزرگ‌ترین ویژگی مناطق آزاد را فرآیند تصمیم‌گیری آسان خواند و افزود:

 خانزادی معاون عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش در حاشیه چهاردهمین نمایشگاه بین‌المللی عمران و ساختمان کیش، بزرگ‌ترین ویژگی مناطق آزاد را فرآیند تصمیم‌گیری آسان خواند و افزود: به دلیل اینکه بروکراسی در این منطقه در حداقل‌ها قرار دارد و تفکرات سیاسی در آن نقشی ندارند، می‌توانند بهترین الگوسازی برای دیگر مناطق باشند.

به گزارش «تعادل»، او با اشاره به این موضوع که تولیدکننده می‌بایست حمایت شود تا بتواند ارتقای کیفی خود را در پی داشته باشد، گفت: تولیدکنندگان نیز چنانچه علم و تکنولوژی را در تولیدات خود در نظر نگیرند ‌و نتوانند محصولات خود را به استانداردهای جهانی نزدیک کنند محکوم به فنا می‌شوند، چرا که مردم نیز نسبت به گذشته از علم و دانش بالایی نسبت به مسائل روز جامعه و حتی خرید محصولات با کیفیت برخوردار شده‌اند‌.

معاون عمرانی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد کیش، برگزاری نمایشگاه ساختمان و عمران کیش را محلی برای تبادل تکنولوژی بین تولیدکنندگان داخلی و خارجی خواند و اشاره کرد: همانطور که از مردم انتظار داریم از کالای داخلی استفاده کنند می‌بایست خود نیز در بحث کیفیت مواد و مصالح دقت نموده چرا که گهگاه  نقدهای جدی بر بعضی از محصولات و تولیدات ساختمانی وجود دارد.

خانزادی افزود: استاندارد‌سازی و نظارت دستگاه‌های نظارتی قوی می‌تواند در بحث ارتقای کیفی بسیار ثمربخش باشد، برای مثال در کشورهای توسعه یافته (مدل‌سازی ساخت) که به روی کیفیت مصالح و اجرای آن صورت می‌پذیرد اجباری شده و در آن دیگر اظهارنظر سلایق حذف می‌شود قطعا استانداردسازی به یکپارچه شدن تولید‌کنندگان و مصرف‌کننده کمک کردده و باعث می‌شود که تولید‌کنندگان در ارتقای کیفی محصولات خود بکوشند. وی ادامه داد: ما امروز در این نمایشگاه، شرکت‌های دانش‌بنیانی را دیدیم که کارهای فوق‌العاده‌ای را انجام داده‌اند که جزو اقدامات به روز دنیاست . غرفه‌هایی که امروز از نظر کیفی برتر بودند بازدید‌کنندگان بیشتری داشتند و مسوولانی که حضور داشتند زمان بیشتری را در آن غرفه‌ها صرف بازدید و گرفتن اطلاعات می‌کردند چون احساس می‌شد اتفاق جدیدی در تکنولوژی تولید آن شرکت به وجود آمده است‌.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران