شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132780 | |

روابط عمومی وزارت ارتباطات | وزارت ارتباطات اعلام کرد بطوری که آمارها نشان می‌دهد در حدود دو هفته گذشته حدود ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق برقرار شده است.

روابط عمومی وزارت ارتباطات | وزارت ارتباطات اعلام کرد بطوری که آمارها نشان می‌دهد در حدود دو هفته گذشته حدود ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق برقرار شده است.

یکی از نگرانی‌ها ایجاد زمینه مناسب انجام مکالمات است که امسال از سوی وزارت ارتباطات زمینه‌ برقراری هشت میلیون دقیقه مکالمه روزانه فراهم شده است.

با توجه به اینکه کل زوار تمایل به مکالمه با خانواده و آشنایان دارند و زیرساخت‌های ارتباطی مکالمه در این مراسم تامین شده و در داخل کشور کارهای لازم تا پایانه‌های مرزی مهران، شلمچه و چذابه انجام شده است. کاهش نرخ مکالمات از دیگر اقدامات وزارت ارتباطات است که با رایزنی‌های صورت گرفته نرخ مکالمه در مراسم اربعین از دقیقه‌ای ۳۰۰۰ تومان به ۹۰۰ تومان کاهش یافته است.

 سهراب آغ بیات - مدیرکل کنترل، هماهنگی و پایش شرکت ارتباطات زیر ساخت - خبر داد: از ۲۳ مهرماه تاکنون حدود ۲۱میلیون و ۲۰۰هزار دقیقه مکالمه بین دو کشور ایران و عراق انجام شده است، از این میزان ۱۴ میلیون و ۷۴۰ هزار دقیقه سهم مکالمه از ایران به عراق و ۶ میلیون و ۴۶۰ هزار دقیقه سهم مکالمه عراق به ایران بود.

وی گفت: روز ۶ آبان حجم مکالمات به ۳ میلیون و ۳۱۰ هزار دقیقه رسیده است که از این مقدار ۹۶۵ هزار دقیقه سهم ترافیک مکالمه از عراق به ایران و دو میلیون و ۳۵۰هزار دقیقه ترافیک ایران به عراق است، از اول آبان ماه تا ۵ آبان در مجموع زائران ایرانی در خاک عراق بیش از ۲۰ ترابایت، دیتای رومینگ مبادله کرده‌اند.

داشتن اینترنت در این مراسم نقش مهمی در ارتباط زوار و انتقال مفاهیم و پیام اربعین به دنیا ایفا می‌کند، بنابراین وزارت ارتباطات زمینه برقراری اینترنت وای‌فای را از طریق نصب بالن اینترنتی درمهران برای زائران فراهم کرده است.

پیش از این اعلام شده بود که این بالن از نسل چهارم اینترنت همراه است که ۱۰کیلومتر تا ۳۰۰ مگابیت در ثانیه به ۲۰۰۰ نفر را همزمان پوشش می‌دهد، البته در داخل کشور عراق نیز با همکاری شرکت‌های اینترنتی عراقی در ۱۰ نقطه از مسیر نجف به کربلا وای فای رایگان به زوار ارایه می‌شود.

با توجه به اینکه افزایش تعداد زوار نیازمند افزایش تجهیزات برای برقراری ارتباطات در اربعین است بنابراین ۶۱ سایت تلفن همراه در سه پایانه مرزی مهران، چذابه و شلمچه و جاده‌های منتهی به این پایانه‌ها نصب و راه‌اندازی شده که همین موضوع سبب شده است تا ارتباطات این مناطق در وضعیت پایدار باشد.

امسال وزارت ارتباطات ۱۵ سایت تلفن همراه جدید را به تعداد سایت‌های نصب شده اضافه کرده و ۲۰ سایتی که در سال گذشته به صورت موقت راه‌اندازی شده بود را به سایت دایمی تبدیل کرده است.

با همکاری اپراتورهای تلفن همراه کشور و شرکت مخابرات ایران و همچنین هیات اتصالات و وزارت ارتباطات عراق سعی شده است که ارتباطات پایدارتر و با کیفیت‌تری تا پایان اربعین برای زائران فراهم شود.

در مسیر ایلام به مهران و مهران به دهلران فیبرنوری با ۷ برابر ظرفیت توسعه داده شده و از اپراتورهای مختلف ۱۱ سایت پرتابل وارد منطقه شده است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران