شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 132621 | |

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد همچنان به ابداع هوش مصنوعی برای ارتش امریکا ادامه خواهد داد. این درحالی است

انگجت |

مایکروسافت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد همچنان به ابداع هوش مصنوعی برای ارتش امریکا ادامه خواهد داد. این درحالی است که برخی کارمندان این شرکت به رویه مذکور اعتراض داشته‌اند.

مایکروسافت تصمیم دارد همچنان فناوری‌های مورد نیاز ارتش امریکا را بسازد. این درحالی است که نگرانی‌های زیادی در این خصوص بین کارمندان این شرکت وجود دارد. آنها نگران آن هستند که پیشرفت در حوزه هوش مصنوعی به تولید اسلحه‌های خودکار منجر شود.

برد اسمیت، رییس مایکروسافت روز گذشته در یک پست وبلاگی اعلام کرد این شرکت همچنان به توسعه فناوری برای ارتش ادامه می‌دهد. طبق این پست، ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی این شرکت درجلسه‌ای نگرانی‌های کارمندان را برطرف کرد و اکنون همه کارکنان متقاعد شده‌اند.

در بخشی از بیانیه آمده است: ما معتقدیم امریکا باید دفاع قدرتمندی داشته باشد. ما می‌خواهیم افرادی که از کشور حفاظت می‌کنند به بهترین فناوری‌ها دسترسی داشته باشند، از جمله فناوری‌های مایکروسافت. در درجه دوم ما مشکلات اخلاقی و سیاست‌های جدیدی که همراه به کار‌گیری هوش مصنوعی در حوزه تسلیحات به وجود آمده را مد نظر داریم.  ما درک می‌کنیم که بعضی از کارمندانمان نظرات مختلفی دارند. ما انتظار نداریم تمام کارمندان مایکروسافت از تمام مواضع شرکت پشتیبانی کنند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران