شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131451 | |

بیزینس اینسایدر| طبق گزارشی جدید هکرها می‌توانند ظرف یک ساعت وارد سیستم تسلیحات ارتش امریکا شوند و در یک روز کنترل آن را به دست گیرند.

بیزینس اینسایدر| طبق گزارشی جدید هکرها می‌توانند ظرف یک ساعت وارد سیستم تسلیحات ارتش امریکا شوند و در یک روز کنترل آن را به دست گیرند. در این تحقیق یک تیم از هکرها توانست ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات را دانلود کند.طبق جدید‌ترین تحقیق سازمان GAO هکرهای وزارت دفاع امریکا ظرف یک ساعت توانستند به سیستم تسلیحات اسلحه‌های ارتش این کشور دسترسی یابند. همچنین آنها در یک روز کنترل کامل آن را به دست گرفتند. این گزارش به پنتاگون هشدار می‌دهد تحقیق مذکور سرآغازی برای بررسی مقایسه شکاف‌های امنیتی است.همزمان با پیشرفته‌تر شدن سیستم وزارت دفاع امریکا (DoD) و ارتباط آن با اینترنت، تهدید افرادی که می‌توانند سیستم اسلحه‌های ارتش را بدون شلیک یک گلوله شکست دهند هر سال بدتر شده است.این گزارش طبقه‌بندی نشده به شکاف‌های امنیتی سیستم‌های تسلیحات خاصی اشاره نکرده، اما بطور کامل توضیح داده سیستمDoD برای حل این معضل کافی نیست.

همچنین با نموداری کوچک تعداد هشدارهایی که از دهه ۱۹۹۰ به این سیستم داده شده را نشان می‌دهد.سیستم‌های تسلیحات به غیر از اسلحه‌های کوچک شامل اجزایی مانند سیستم‌های کنترل صنعتی، مخابراتی و هدف‌گیری، رادار یا لینک‌های وایرلس است. به هرحال در این تحقیق یک تیم آزمایشی توانستند کنترل‌های امنیت سایبری سیستم تسلیحات را شکست دهند. این کنترل‌ها به افراد غیرمجاز اجازه دسترسی به سیستم را نمی‌دهد. در یکی از موارد یک تیم دو نفره ظرف یک روز توانستند به سیستم تسلیحات دسترسی یابند. آنها با صرف یک روز دیگر کنترل سیستم را به دست گرفتند. در این تحقیق اشاره شده هکرها از روش‌های نوین برای تغییر ابزارها و روش‌های اختلال یا دسترسی به سیستم تسلیحات استفاده کردند. بطور مثال در برخی موارد اسکن یک سیستم سبب شد بخش‌هایی از آن خاموش شود. در این تحقیق اشاره شده یک مشکل معمول در این سیستم‌ها استفاده از پسوردهای ضعیف است.همچنین چند تیم توانستند اطلاعات سیستم را کپی و حذف کنند یا تغییر دهند. یک تیم از هکرها نیز توانست ۱۰۰ گیگا بایت اطلاعات معادل ۱۴۲ دیسک فشرده اطلاعات را دانلود کند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران