شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131368 | |

روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی| دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از راه‌اندازی موکب مجازی برای ساماندهی

راه‌اندازی موکب مجازی و بالن برای ارتباطات اربعین

روابط عمومی شورای عالی فضای مجازی| دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور از راه‌اندازی موکب مجازی برای ساماندهی فعالیت‌های فرهنگی و محتوایی و به اشتراک‌گذاری آنها در فضای مجازی در ایام راهپیمایی اربعین حسینی (ع) خبر داد. سیدابوالحسن فیروزآبادی - دبیر شورای عالی و رییس مرکز ملی فضای مجازی کشور - در نشست مشترک هشتاد و سومین جلسه کمیسیون ارتقای تولید محتوای فضای مجازی با دستگاه‌های مسوول در کمیته فضای مجازی اربعین با بیان این مطلب اظهار کرد: با راه‌اندازی موکب مجازی تمامی فعالیت‌های فرهنگی و محتوایی در فضای مجازی ساماندهی شده و برای تولید محتوا و به اشتراک‌گذاری آن فعالیت گسترده‌ای صورت گرفته است. دبیر شورای عالی فضای مجازی کشور درباره اطلاع‌رسانی و مدیریت شایعات در فضای مجازی گفت: امسال در کنار فعالیت‌های گسترده‌تر در این حوزه، یک اپلیکیشن مشخص به عنوان محور ارتباطات محتوایی زائران در نظر گرفته شده که البته از همه تولیدات در این حوزه نیز استقبال می‌شود.

گوگل پلاس تعطیل می‌شود

انگجت| پس از انتشار خبر افشای اطلاعات کاربران گوگل پلاس، شرکت گوگل اعلام کرد این شبکه اجتماعی را تا ۱۰ ماه آینده تعطیل می‌کند. پس از انتشار خبر افشای اطلاعات ۵۰۰ هزار کاربر گوگل پلاس، گوگل اعلام کرد بخش بزرگی از خدمات این شبکه اجتماعی را تعطیل می‌کند. این شرکت بالاخره اعتراف کرد گوگل پلاس هیچگاه با استقبال کاربر روبرو نشده است. طبق یک پست وبلاگی، ۹۰ درصد کاربران گوگل پلاس در آخرین ورود به شبکه اجتماعی، کمتر از ۵ ثانیه در آن وقت گذرانده‌اند. به گفته این شرکت باگی در نرم افزار گوگل پلاس باعث شده اطلاعات خصوصی کاربران در اختیار گروه‌های طرف سوم قرار گیرد. طبق گزارش وال استریت ژورنال این شرکت در ماه مارس از اختلال مطلع شد اما آن را فاش نکرد. این شرکت متوجه شد یکی از People API‌های گوگل پلاس به اپلیکیشن‌های مختلف اجازه دسترسی به اطلاعات پروفایل‌های این شبکه اجتماعی را می‌دهد. این در حالی است که اطلاعات عمومی نبوده‌اند و شامل نام، آدرس ایمیل، شغل، جنسیت و سن کاربران بوده است. البته گوگل پلاس همچنان به عنوان یک محصول شرکتی مورد استفاده خواهد بود. با انتشار این خبر ارزش سهام شرکت آلفابت (شرکت مادر گوگل) کاهش یافت.

دستگاه تهویه‌ای که کارمندان را هوشیار می‌کند

وال استریت ژورنال| یک شرکت ژاپنی سیستم تهویه هوشمندی ساخته که هنگام خواب آلودگی با انتشار هوایی خنک کارمندان را هوشیار می‌کند.  شرکت ژاپنیDaikin Industries یک دستگاه تهویه هوا مجهز به سیستم هوشمند ساخته که با رصد خواب آلودگی کارمند، هوای خنک منتشر می‌کند.این شرکت پس از انجام تحقیقاتی متوجه شده خنک شدن اتاق بیش از نورهای درخشان یا انتشار بوی مطبوع در اتاق به هوشیاری کارمندان کمک می‌کند.

دایکین مالک شرکت سازنده تهویه امریکایی Goodman است و تصمیم دارد با NEC Corp برای ساخت این سیستم تهویه فناورانه همکاری کند.

چنین دستگاه تهویه هوایی تا ۲۰۲۰ میلادی عرضه می‌شود. یورینو کان یکی از کارمندان دایکین که در این تحقیق شرکت کرده، می‌گوید: من هنگام خواب‌آلودگی پس از ناهار، قهوه یک نرمش کوتاه یا گفت‌وگو با بقیه را برای هوشیار شدن، امتحان کردم. اما سیستم دایکین بهتر از تمام آنها بود. اما منتقدان اشاره می‌کنند احتمالا روش‌های موثرتری برای تشویق کارمندان وجود دارد.تحقیقات نشان می‌دهند یک خواب کوتاه از همه روش‌ها کارآمدتر است. با این وجود شرکت دایکین معتقد است برای دستگاه تهویه هوشمند مذکور بازاری وجود دارد. مهندسان دایکین علاوه بر ابداع چنین سیستم تهویه‌ای، تولید هوای لوکس را نیز پیشنهاد کرده‌اند. یکی از آنها می‌گوید: «ما مشغول تولید هوایی هستیم که سبب می‌شود غذا طعم بهتری داشته باشد. همچنین این شرکت تصمیم دارد در خدمتی دیگر هوایی مخصوص هر کارمند تولید کند.

ثبت رکورد به روزرسانی سیستم عامل جدید آیفون

کامپیوترورلد| تازه‌ترین سیستم عامل گوشی آیفون موسوم به ‌آی‌اواس ۱۲ ظرف مدت ۱۸ روز توسط نزدیک به نیمی از کاربران مدل‌های مختلف این گوشی‌ها نصب شده است. بررسی‌های موسسه تحقیقاتی میکس پنل نشان می‌دهد در حال حاضر ‌آی‌اواس ۱۲ بر روی ۴۷ درصد از گوشی‌های آیفون جهان نصب شده، اما این رقم در مورد‌ ‌آی‌اواس ۱۱ به ۴۵ درصد می‌رسد.  پیش از عرضه آیفون‌های جدید و رونمایی از‌ ‌آی‌اواس ۱۲، سیستم عامل 11 iOS بر روی ۸۵ درصد از آیفون‌ها و آی‌پدهای موجود در جهان نصب شده و مورد استفاده قرار می‌گرفت. اما ظرف مدت ۱۸ روز این رقم به حدود نصف کاهش یافت. این رکورد حتی برای خود اپل هم جالب توجه بوده است.‌آی‌اواس ۱۱ که در سال ۲۰۱۷ عرضه شده بود، تنها بعد از گذشت دو ماه توانست ۵۰ درصد از آیفون‌ها و آی‌پدها را تسخیر کند. البته ثبت رکورد ۴۸ درصد کاربر برای ‌آی‌اواس۱۰ در سال ۲۰۱۶ ظرف مدت دو هفته رخ داد. بهترین رکورد اپل در این زمینه در سال ۲۰۱۵ رخ داد.‌آی‌اواس ۹ پس از عرضه در ۱۶ سپتامبر سال ۲۰۱۵ تنها بعد از گذشت هشت روز توانست iOS 8 را پشت سر بگذارد و در عرض ۱۰ روز از مرز ۵۰ درصد کاربر بگذرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران