شماره امروز: ۵۴۷

| | |

کامپیوترورلد | بسیاری از کاربرانی که در روزهای اخیر سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود را به روز کرده‌اند

کامپیوترورلد |  بسیاری از کاربرانی که در روزهای اخیر سیستم عامل ویندوز ۱۰ خود را به روز کرده‌اند از پاک شدن ناگهانی بسیاری از فایل‌های ذخیره شده خود خبر داده‌اند. بسیاری از این افراد می‌گویند با وجود تلاش‌های فراوان نتوانسته‌اند فایل‌های پاک شده را بازیابی کنند.

به‌روزرسانی جدید ویندوز موسوم به Win۱۰ version ۱۸۰۹ جنجال گسترده‌ای در دنیای فناوری به راه انداخته و کاربران معترض به مایکروسافت با حضور در شبکه‌های اجتماعی نسبت به دستکاری فایل‌های شخصیشان توسط این سیستم عامل به‌شدت اعتراض کرده‌اند.

این به روزرسانی باعث پاک شدن

تمامی فایل‌های ذخیره شده در پوشه‌های

\Documents، \Pictures، \Music و \Videos ویندوز می‌شود و مشخص نیست مایکروسافت چه زمانی راه‌حلی برای این مشکل ارایه می‌دهد. کاربران برای بازیابی فایل‌های پاک شده خود به این دلیل می‌توانند از نرم افزار Recuva استفاده کنند که نسخه‌ای رایگان از آن از این آدرس در دسترس است. البته این نرم افزار دارای یک نسخه پولی و حرفه‌ای هم هست. البته برای اینکه نرم‌افزار یادشده عملکرد بهتری داشته باشد، کاربران باید تا قبل از بارگذاری و اجرای این نرم افزار از هرگونه تغییر، جابه‌جایی و دستکاری برنامه‌ها وفایل‌های ذخیره شده بر روی رایانه خود خودداری کنند. در صورت بی توجهی به این مساله ممکن است بخشی از فایل‌های از دست رفته قابل بازگرداندن نباشد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران