شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 131006 | |

انگجت| داده‌های مربوط به ضربان قلب کاربران «فیت‌بیت »، می‌توانند کمک بزرگی برای شناسایی مظنونین به قتل باشند.

انگجت| داده‌های مربوط به ضربان قلب کاربران «فیت‌بیت »، می‌توانند کمک بزرگی برای شناسایی مظنونین به قتل باشند.

ممکن است دستبندهای شرکت «فیت‌بیت»  بتوانند در حل معمای قتل کاربر خود، به نیروی پلیس کمک کنند.دستبندهای فیت‌بیت، ابزاری برای کمک به تناسب اندام هستند که داده‌هایی مانند تعداد گام‌ها، ضربان قلب، کیفیت خواب و مواردی از این دست را گردآوری می‌کنند. پلیس می‌تواند با بررسی داده‌های مربوط به ضربان قلب کاربر، قاتل را شناسایی کند.

در هشت سپتامبر سال جاری، مردی به نام «آنتونی آیلو» ، به دیدن دخترخوانده خود، «کارن ناوارا» رفت. پنج روز پس از این ملاقات، یکی از همکاران کارن، جسد او را پیدا کرد. آیلو ادعا ‌کرد که یک پیتزای خانگی و کمی بیسکوئیت برای کارن برده و کارن نیز برای تشکر، دو شاخه گل رز به او داده است اما داده‌های فیت‌بیت کارن، از ماجرای دیگری حکایت داشتند.

بازرسان پس از گرفتن حکم تفتیش، داده‌های فیت‌بیت کارن را با کمک شرکت سازنده بررسی کردند. داده‌ها نشان داد که ضربان قلب کارن، به شکل قابل‌توجهی افزایش یافته؛ سپس به سرعت کاهش یافته و متوقف شده است. همه این اتقافات، در طول 15 دقیقه حضور آیلو در خانه کارن، رخ داده بود.

پس از بررسی فیلم دوربین‌های مداربسته، مشخص شد که آیلو تقریبا پنج دقیقه پس از متوقف شدن ضربان قلب کارن، خانه را ترک کرده است. پلیس روز 25 سپتامبر، آیلو را به اتهام قتل دستگیر کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران