شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130921 | |

دانشجویان سه دانشگاه می‌توانند کارت شناسایی دیجیتال خود را به اپلیکیشن «کیف پول اپل» اضافه کنند

دیلی میل |

دانشجویان سه دانشگاه می‌توانند کارت شناسایی دیجیتال خود را به اپلیکیشن «کیف پول اپل» اضافه کنند و با کمک آن وارد خوابگاه شوند یا بهای ناهار خود را بپردازند. دانشجویان برخی کالج‌ها می‌توانند با کمک اپل واچ یا آیفون خود وارد ساختمان‌های دانشگاه‌ها شوند. به نظر می‌رسد با گسترش چنین روندی کارت‌های دانشجویی فیزیکی منسوخ می‌شوند.

شرکت اپل اعلام کرده مشغول ارایه خدمت کارت شناسایی دانشجویی بی تماس در دانشگاه دوک، دانشگاه آلاباما و دانشگاه اوکلاهما است.

دانشجویان می‌توانند کارت شناسایی خود را به اپلیکیشن Apple Wallet در آیفون و اپل واچ اضافه و در پردیس‌های دانشگاهی از آن استفاده کنند.

کافی است دانشجو آیفون یا اپل واچ خود را در نزدیک دستگاه‌های خوانش کارت دانشجویی نگه دارد. با کمک کارت‌های شناسایی دیجیتالی می‌توانند وارد خوابگاه‌ها، غذاخوری، کتابخانه و باشگاه شوند. همچنین دانشجویان با این روش می‌توانند بهای خدمات خشکشویی، قهوه یا ناهار را بپردازند.

البته آیفون‌های دانشجویان باید مجهز به iOS۱۲ و اپل واچ‌ها مجهز به سیستم عامل OS۵ باشد تا بتوانند از سیستم کارت شناسایی دیجیتال استفاده کنند.

این ویژگی نخستین بار در کنفرانس جهانی توسعه‌دهندگان اپل در ماه ژوئن معرفی شد. همچنین اپل تصمیم دارد در آینده این خدمت را در دانشگاه‌های بیشتری ارایه کند. درهمین راستا این خدمت تاپایان سال جاری تحصیلی در دانشگاه‌های جان هاپکینز، سانتا کلارا و تمپل نیز ارایه خواهد شد. جنیفر بیلی نایب رییس خدمات اینترنتی اپل در بیانیه‌ای در این باره نوشت: هنگامی‌که خدمت Apple Pay را ارایه کردیم، هدفمان جایگزین کردن آن با کیف پول فیزیکی بود. اما با افزودن کارت‌های حمل ونقل و وفاداری و همچنین بلیت‌های بی تماس، قابلیت‌های کیف پول ما از پرداخت بهای کالا و خدمات فراتر رفت.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران