شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130846 | |

هکر نیوز| محققان فعال در حوزه امنیت سایبری به‌تازگی از یک حمله بدافزاری گسترده به بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه مودم اینترنت بی‌سیم وای‌فای خبر داده‌اند

حمله بدافزار جدید  به ۱۰۰ هزار مودم «وای‌فای»

هکر نیوز| محققان فعال در حوزه امنیت سایبری به‌تازگی از یک حمله بدافزاری گسترده به بیش از ۱۰۰ هزار دستگاه مودم اینترنت بی‌سیم وای‌فای خبر داده‌اند. مدت‌هاست که محققان بسیاری از امنیت ضعیف پروتکل‌های مودم‌های اینترنت بی‌سیم وای‌فای می‌گویند و همواره به کاربران وای‌فای هشدار می‌دهند که به امنیت سایبری در مودم‌های خانه یا محل کارشان اطمینان نکنند. با توجه به افزایش حملات سایبری، بدافزاری و سرقت اطلاعات شخصی و محرمانه کاربران، بسیاری از هکرها و مجرمان سایبری درصدد نفوذ به حساب‌های کاربری و دستگاه‌های الکترونیکی کاربران متصل به اینترنت هستند تا بتوانند با سوءاستفاده از اطلاعات آنها، به اهداف شوم خود دسترسی پیدا کنند. به تازگی یک تیم از متخصصان امنیتی با انتشار گزارشی دریافته و اعلام کرده‌اند که مجرمان سایبری با یک حمله بدافزاری گسترده به بالغ بر ۱۰۰ هزار دستگاه روتر و مودم اینترنت وایرلس (وای فای) حمله و به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی کاربران آنها نفوذ و دسترسی پیدا کرده‌اند. به گفته آنها، این بدافزار که GhostDNS نام دارد و به مودم‌های اینترنت وای فای حمله کرده است، به هکرها این امکان را داده که با هدایت کردن ترافیک اینترنت کاربران به سرورهای محل اتصال آنها به شبکه جهانی وب و همچنین اطلاعات شخصی و حساس آنها دسترسی پیدا کنند.

به روزشدن خدمات نقشه گوگل

ورج| گوگل خدمات نقشه خود موسوم به گوگل مپس را به روز کرده تا افرادی که روزانه مسیرهای مشخصی را طی می‌کنند، بتوانند اطلاعات دقیق‌تری را دریافت کنند. از جمله دیگر تغییرات گوگل مپس امکان کنترل موسیقی در حال پخش از داخل محیط برنامه مذکور است. البته این خدمات فعلا با برنامه‌های اسپاتیفای، اپل موزیک و گوگل پلی سازگاری دارد. همچنین زبانه‌ای موسوم به commute به برنامه نقشه گوگل افزوده شده تا در صورتی که در مسیر پیش رو هرگونه ترافیک یا اختلالی ایجاد شده، موضوع به سرعت به اطلاع کاربر برسد. این امر به افرادی مانند کارمندان که باید هر روز مسیرهای از پیش تعیین شده‌ای را طی کنند کمک می‌کند تا به سرعت یک مسیر جایگزین و خلوت‌تر را برای رسیدن به مقصد شناسایی کنند. گوگل همچنین از همین طریق اطلاعات دقیق‌تری را در مورد وسایل نقلیه عمومی در اختیار کاربران می‌گذارد. به عنوان مثال اگر شما از جمله افرادی هستید که دوست دارید تنها چند ثانیه زودتر از به ایستگاه رسیدن اتوبوس وارد ایستگاه شوید، می‌توانید زمان بندی دقیق رفت و آمد اتوبوس‌ها را از طریق گوگل مپس دریافت کنید تا تنها لحظاتی قبل از این رخداد گوگل مپس موضوع را به اطلاع شما برساند. همچنین گوگل مپس به روز شده محل دقیق حضور اتوبوس یا قطار مد نظر شما را به اطلاعتان می‌رساند تا بتوانید بهتر در مورد زمان سفرهای درون شهری خود برنامه‌ریزی کنید. از این طریق حتی ظرفیت صندلی‌های باقی مانده قطارها و اتوبوس‌ها به اطلاع کاربران می‌رسد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران