شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130345 | |

افتا|مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست‌جمهوری (افتا) نسبت به گسترش جاسوس افزار «پگاسوس» در ۴۵ کشور هشدار داد و اعلام کرد:

افتا|مرکز مدیریت راهبردی امنیت فضای تولید و تبادل اطلاعات ریاست‌جمهوری (افتا) نسبت به گسترش جاسوس افزار «پگاسوس» در ۴۵ کشور هشدار داد و اعلام کرد: این بدافزار توسط رژیم صهیونیستی توسعه یافته است.

 براساس تحقیقات تازه‌ای که آزمایشگاه Citizen منتشر کرده، نرم‌افزار جاسوسی موبایل پگاسوس (Pegasus) طی دو سال گذشته در ۴۵ کشور جهان مورد استفاده قرار گرفته است.

نرم افزار Pegasus یک بدافزار نظارتی است که توسط گروه NSO وابسته به رژیم صهیونیستی توسعه داده شده و می‌تواند دستگاه‌های اندروید و آیفون (ios) را آلوده کند. این نرم‌افزار جاسوسی به صورت اختصاصی به دولت‌ها و آژانس‌های امنیتی فروخته می‌شود.در آگوست گذشته آزمایشگاه Citizen شواهد و مدارکی از حمله به ۱۷۵ هدف در جهان منتشر کرده است که از نرم‌افزار جاسوسی NSO استفاده شده است. در گزارش‌های منتشر شده از سازمان عفو

بین الملل تایید شده است که فعالان حقوق بشر مورد هدف نرم‌افزار جاسوسی قرار گرفته‌اند و موارد گزارش شده مربوط به کشورهای پاناما، امارات متحده عربی، مکزیک و عربستان سعودی است.اخیراً گزارشی توسط آزمایشگاه Citizen منتشر شده که نشان می‌دهد میزان آلودگی‌های Pegasus بیش از چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد.در بازه زمانی بین آگوست ۲۰۱۶ و اگوست ۲۰۱۸، پژوهشگران بررسی‌هایی را روی سرورهای نرم افزار جاسوسی Pegasus با تکنیک جدید Athena، انجام داده‌اند. در بررسی‌های انجام شده، ۱۰۹۱ آدرس IP و ۱۰۱۴ اسم دامنه تشخیص داده شد که با سرور‌های Pegasus مرتبط بوده‌اند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران