شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130258 | |

تک رادار| گوگل دو هفته قبل نسخه 69 مرورگر کروم را عرضه کرده که یکی از ویژگی‌های جالب آن به اشتراک گذاری تاریخچه استفاده از مرورگر با گوگل در زمان استفاده از جیمیل است.

تک رادار|  گوگل دو هفته قبل نسخه 69 مرورگر کروم را عرضه کرده که یکی از ویژگی‌های جالب آن به اشتراک گذاری تاریخچه استفاده از مرورگر با گوگل در زمان استفاده از جیمیل است.

البته برای اینکه چنین اتفاقی بیفتد کاربر باید با استفاده از مرورگر یادشده وارد حساب کاربری جیمیل خود شود. این کار مزایایی هم دارد که از جمله آنها می‌توان به همگام شدن بوک مارک‌ها و کلمات عبور و غیره اشاره کرد. گوگل همچنین مدعی است در نسخه تازه مرورگر خود توجه بیشتری به حفظ حریم شخصی کاربران به عمل آورده است. البته کاربران مرورگر کروم جدید باید در زمان استفاده از این مرورگر در مکان‌های عمومی احتیاط بیشتری کنند تا مطمئن شوند در زمان ترک رایانه حتما از حساب کاربری جیمیل خود خارج شده باشند. کارشناسان می‌گویند هدف گوگل از این کار کمرنگ کردن مرزها میان نرم افزارها و خدمات این شرکت است و البته بسیاری از کاربران از این اقدام گوگل نگران هستند و بیم دارند که این کار باعث از دست رفتن اطلاعات شخصی آنها شود. مرورگر جدید گوگل از رابط کاربری جدیدی بهره می‌برد که تغییرات متعددی نسبت به نسخه‌ قبل دارد. در این رابط کاربری به رنگ سفید توجه زیادی شده است و این‌بار تب‌های مرورگر، به جای گوشه‌های زاویه دار، گوشه‌های گردی دارند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های اضافه‌شده که از لحاظ امنیتی اهمیت بالایی دارد،

 Random Password Generator (تولیدکننده‌ رمز عبور به‌صورت تصادفی) نام دارد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران