شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 130070 | |

دیلی میل| گروهی از آدم‌ربایان و سارقان در آفریقای جنوبی در قبال آزادی یک تاجر، از وی ۵۰ بیت‌کوین دریافت کرده‌اند.

دیلی میل| گروهی از آدم‌ربایان و سارقان در آفریقای جنوبی در قبال آزادی یک تاجر، از وی ۵۰ بیت‌کوین دریافت کرده‌اند.

با توجه به افزایش محبوبیت و استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت‌کوین، به نظر می‌رسد که سارقان و آدم‌ربایان نیز به سمت‌وسوی استفاده از بیت کوین و ارزهای مشابه آن روی آورده‌اند.

بر اساس گزارش‌های منتشره، آدم‌ربایان آفریقایی پس از دو ماه گروگان‌گیری یک تاجر و سرمایه‌گذار ثروتمند که در شهر کیپ‌تاون آفریقای جنوبی سکونت داشت، به ازای آزادی وی درخواست کرده بودند که ۵۰ بیت کوین دریافت کنند. با اینکه از جزئیات و شیوه پرداخت این تعداد بیت کوین به سارقان خبری منتشر نشده است، اما به‌نظر می‌رسد که آنها پس از دریافت مقدار معین وی را آزاد کرده‌اند. این تاجر که مالک سوپرمارکت‌های زنجیره‌ای Foodworld در آفریقای جنوبی بوده است، دو ماه پیش هنگامی که در حال رانندگی به محل کار خود بود، توسط سارقان مسلح ربوده شد و سپس در قبال آزادی و رهایی وی، از خانواده و آشنایانش درخواست دریافت مبلغی پول به ارز دیجیتال رمزنگاری شده بیت کوین کرده بودند.

ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده که مدت‌هاست به نظر می‌رسد جایگزین پول نقد شده است، حالا در حال ورود به بازی‌های پلید سارقان و آدم ربایان، قاچاق‌چیان اسلحه و مواد مخدر است چراکه یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های جابه‌جایی پول با استفاده از ارزهای دیجیتال، قابلیت عدم ردیابی و پیگیری از سوی مراجع قضایی و پلیس را داراست که کار را برای سارقان و تبهکاران آسان کرده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران