شماره امروز: ۵۴۷

| | |

ورج| این روزها سیاستمداران امریکایی به‌شدت در مورد گسترش پدیده ویدئوهای هوش مصنوعی قلابی اظهار نگرانی می‌کنند.

ورج| این روزها سیاستمداران امریکایی به‌شدت در مورد گسترش پدیده ویدئوهای هوش مصنوعی قلابی اظهار نگرانی می‌کنند.

ویدئوهای یادشده که با استفاده از فناوری هوش مصنوعی تهیه می‌شوند مونتاژ صدا و تصویر هر فردی را با هر گفتاری به دلخواه تولیدکننده ویدئو ممکن می‌کنند.

به بیان دیگر تدوین‌گر این نوع ویدئوها می‌تواند هر گفته‌ای را به هر فردی نسبت دهد و به عنوان مثال جملات و بیانات تند و دروغینی را بر علیه کشوری به رییس‌جمهور یک کشور دیگر نسبت دهد. بدیهی است که اگر این بیانات توسط آن کشور جدی گرفته شود، احتمال جنگ و درگیری نیز بین دو طرف وجود خواهد داشت.سه عضو مجلس نمایندگان امریکا با ارسال نامه‌ای خطاب به دن کوتس مدیر واحد اطلاعات ملی امریکا از وی خواستند تا این تهدید تازه برای امنیت ملی ایالات متحده را مورد ارزیابی قرار دهد.

در بخشی از نامه این سه نفر آمده است: با استفاده از ویدئوهای هوش مصنوعی قلابی می‌توان افراد را قانع کرد که اشخاص دیگری چیزهایی را گفته‌اند که در واقع هرگز بیان نکرده‌اند و از این فناوری می‌توان برای باج‌گیری و انتشار اخبار غلط بهره گرفت.

به نوشته آدام شیف، استفان مورفی و کارلوس کوربلو با پیشرفت این فناوری و افزایش دسترسی به آن گفتمان ملی در ایالات متحده تهدید خواهد شد و امنیت ملی امریکا به خطر می‌افتاد. در نامه یادشده از اینکه افراد خارجی نیز از فناوری مذکور سواستفاده کنند، اظهار نگرانی شده و بر افزایش آمادگی برای مقابله با تبعات ضدامنیت ملی چنین فناوری تاکید شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران