شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129713 | |

دیلی‌میل| شرکت «ب.ام‌.و» به تازگی توانست موتورسیکلت خودران خود را با موفقیت آزمایش کند.

دیلی‌میل| شرکت «ب.ام‌.و» به تازگی توانست موتورسیکلت خودران خود را با موفقیت آزمایش کند.

شرکت «ب.ام‌.و» ، از یک موتورسیکلت خودران رونمایی کرده است که می‌تواند بدون حضور سرنشین، با سرعت حرکت کند و حتی از عهده پارک کردن برآید.

این وسیله نقلیه، مبتنی بر یک نرم‌افزار هوشمند است که امکان دور زدن، حرکت سریع، متمایل شدن به گوشه‌ها و ترمز کردن را برای آن فراهم می‌کند. شرکت ب.ام‌.و امیدوار است استفاده از هوش مصنوعی بتواند با فراهم کردن امکان حرکت و ترمز خودکار، به حفظ ایمنی سرنشین موتور کمک کند.

این شرکت در یک ویدئو، قابلیت‌های موتور جدید خود موسوم به «R1200GS » را به نمایش گذاشته است. این موتورسیکلت که ابداع آن دو سال زمان برده، به تنهایی موتور خود را روشن می‌کند و می‌تواند پیش از توقف کامل، با سرعت در پیست مسابقه حرکت ‌کند. طراحی موتور به گونه‌ای است که از عهده کنترل خود در تقاطع و پیچ‌های تند برمی‌آید.

به گفته شرکت ب.ام‌.و، این محصول برای محافظت از سرنشینان بی‌دقت ابداع شده و در شرایط ضروری، پایداری بیشتری دارد.  «استفان هانس » ، مهندس بخش موتور سیکلت ب.ام.و در این ویدئو گفت: ابداع موتور خودران می‌تواند به درک ما در مورد پویایی این وسیله نقلیه کمک کند.فناوری مورد استفاده در ابداع این موتور، هنوز مشخص نیست اما احتمالا مانند خودروهای خودران در ساخت آن، از دوربین‌های حساس به حرکت، فناوری لیدار و هوش مصنوعی استفاده شده است.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران