شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129537 | |

ایندپندنت یک سیستم هوش مصنوعی با بررسی ۴ ترابایت اطلاعات توانسته ۷۲ سیگنال مرموز را کشف کند که از یک منبع در اعماق فضا منتشر شده‌اند.

ایندپندنت    یک سیستم هوش مصنوعی با بررسی ۴ ترابایت اطلاعات توانسته ۷۲ سیگنال مرموز را کشف کند که از یک منبع در اعماق فضا منتشر شده‌اند.

یک سیستم هوش مصنوعی نوین برای رصد چند سیگنال مرموز از اعماق فضا استفاده شده است.

طبق اعلام محققان برنامه Breakthrough Listen، این سیستم ۷۲ سیگنال رادیویی سریع را رصد کرده که قبلا کشف نشده بودند. این سیگنال‌ها از کهکشان‌های دور منتشر می‌شوند. برنامه Breakthrough Listen برای جست‌وجو نشانه‌های حیات در نقاط دیگر جهان ارایه شده است.

تا مدت‌ها تصور می‌شد FRB‌ها یکی از مرموزترین پدیده‌های جهان باشند. آنها در حقیقت امواج رادیویی بسیار قدرتمند و قابل رصد در زمین هستند.

دانشمندان نمی‌دانند چه عاملی این سیگنال‌ها را به وجود آورده است. همچنین رصد آنها نیز کار بسیار مشکلی است و فقط تعداد بسیاراندکی از آنها ردیابی شده‌اند.

به هرحال دانشمندان به وسیله سیستم هوش مصنوعی توانسته‌اند ۷۲ سیگنال را رصد کنند که از یک نقطه منتشر شده‌اند. سیستم مذکور اطلاعات موجود را اسکن و سیگنال‌هایی را رصد کرد که قبلا مشاهده نشده بودند.

سیستم هوش مصنوعی بیش از ۴۰۰ ترابایت اطلاعاتی را بررسی کرده که قبلا جمع آوری شده بودند. ویژگی‌های سیگنال‌ها به این سیستم آموزش داده شد و در مرحله بعد آنها اطلاعات را رصد کردند و با سرعتی بیشتر از انسان توانستند سیگنال‌ها را ردیابی کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران