شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129446 | |

اندروید هدلاین| اپلیکیشن‌های پیام‌رسان با جذب ۱.۳ میلیارد نفر کاربر فعال در روز توانسته‌اند از شبکه‌های اجتماعی پیشی بگیرند.

اندروید هدلاین| اپلیکیشن‌های پیام‌رسان با جذب ۱.۳ میلیارد نفر کاربر فعال در روز توانسته‌اند از شبکه‌های اجتماعی پیشی بگیرند.

تحقیقات جدیدی که به‌تازگی انجام پذیرفته، نشان می‌دهد که کاربران بطور قابل ملاحظه‌ای از اپلیکیشن‌های پیام‌رسان بیشتر از شبکه‌های اجتماعی نظیر فیس‌بوک یا حتی سرویس‌های پست الکترونیک نظیر ای‌میل یاهو، جی‌میل گوگل و مایکروسافت اوت‌لوک استفاده می‌کنند؛ به گونه‌ای که شرکت تحقیقاتی SEMrush در گزارش خود عنوان کرده است که پیام‌رسان‌ها توانسته‌اند ۱.۳ میلیارد کاربر فعال در روز را به سمت و سوی خود جذب کنند که این خود نشانه واضحی بر محبوبیت و کاربردی بیشتر پیام‌رسان‌ها در مقایسه با شبکه‌های اجتماعی است.

بسیاری از تحلیلگران فعال در حوزه فناوری بر این باورند که پیام‌رسان‌ها موفق شده‌اند شبکه‌های اجتماعی را به عنوان بزرگ‌ترین رقبای قدرتمند خود پشت سر بگذارند و کاربران بیشتری را به سمت خود بکشانند.

البته به عقیده آنها، استفاده و محبوبیت بیشتر پیام‌رسان‌ها مرهون ماهیت کاملا متفاوت آنهاست، به‌گونه‌ای که کاربران به‌منظور استفاده روزانه و لحظه به لحظه خود برای ارتباط با دوستان، همکاران و اعضای خانواده خود مجبورند از آنها استفاده کنند و همین امر نیز موجب شد تعداد آن دسته از کاربرانی که از شبکه‌های اجتماعی و سایر سرویس‌های اینترنتی نظیر پست الکترونیکی استفاده می‌کردند، به‌شدت رو به افول و کاهش برود.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران