شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129274 | |

به نظر می‌رسد فیس بوک نیز قصد دارد به‌منظور رقابت با شبکه اجتماعی یوتیوب، یک پلت‌فرم اختصاصی ویدیومحور برای کاربرانش ایجاد کند.

فون آرنا |

 به نظر می‌رسد فیس بوک نیز قصد دارد به‌منظور رقابت با شبکه اجتماعی یوتیوب، یک پلت‌فرم اختصاصی ویدیومحور برای کاربرانش ایجاد کند.

ظاهرا شبکه اجتماعی فیس‌بوک که مدت‌هاست درگیر رسوایی افشای اطلاعات خصوصی کاربران و نقض حریم شخصی آنهاست، تصمیم گرفته است با افزودن قابلیت‌های جدید به پلت‌فرم خود، نظر خیل عظیمی از کاربرانش را به سمت و سوی خود جلب کند تا بدین‌ترتیب بتواند آن دسته از کاربرانی را که به نشانه اعتراض به سهل‌انگاری و کوتاهی در حفاظت از اطلاعات شخصی آنها اقدام به خروج و ترک این شبکه اجتماعی کرده بودند، باری دیگر به سمت خود بازگرداند. حالا فیس بوک اعلام کرده است که می‌خواهد با توسعه و ارایه یک پلت‌فرم ویدیومحور به رقابت تنگاتنگی با یوتیوب بپردازد و به کاربرانش این امکان را بدهد تا ویدیو و فیلم‌های مورد علاقه‌شان را با دوستان و آشنایانشان به اشتراک بگذارند و اوقات فراغت خود را بدین‌ترتیب پر کنند. بر اساس گزارش‌های منتشره، این غول تکنولوژی در حال مذاکره با شبکه‌های تلویزیونی و پخش محتوای آنلاین است تا بتواند در آینده‌ای نزدیک به بالغ بر 2 میلیارد نفر از کاربرانش اجازه دهد تا به محتوای ویدیویی نیز دسترسی داشته باشند و ویدیوهای آنلاین خود و سایرین را در این پلت‌فرم مشاهده کنند.

این پلت‌فرم که فیس‌بوک واچ (facebook watch) نام دارد، به کاربران این شبکه اجتماعی این امکان را می‌دهد تا بتوانند به تماشای ویدیوهای موردعلاقه خود بنشینند و با انتشار و اشتراک‌گذاری بازی و فیلم‌های مختلف با دوستان، افراد جدیدی را به تماشای آنها دعوت و عضو کنند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران