شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 129017 | |

استار | شرکت گوگل قصد دارد با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به مقابله جدی‌تری با انتشار تصاویر و محتوای غیراخلاقی بپردازد.

استار | شرکت گوگل قصد دارد با بهره‌گیری از فناوری هوش مصنوعی به مقابله جدی‌تری با انتشار تصاویر و محتوای غیراخلاقی بپردازد.

با توجه به آنکه بسیاری از غول‌های تکنولوژی و شرکت‌های بزرگ نظیر گوگل، یوتیوب و فیس‌بوک در مدت‌های اخیر تحت تاثیر انتشار اخبار کذب و دروغین و همچنین تصاویر و محتوای خشونت‌بار و غیر اخلاقی به‌شدت تحت فشار دولت‌ها و موسسات مختلف در ایالات متحده امریکا و اتحادیه اروپا قرار گرفته‌اند، حالا گوگل به عنوان زیرمجموعه شرکت آلفابت اعلام کرده است که می‌خواهد با بهره‌گیری از فناوری‌های نوینی همچون هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به مقابله با انتشار تصاویر و محتوای مجرمانه، غیر اخلاقی به خصوص در زمینه سواستفاده جنسی از کودکان  بپردازد.

این شرکت با انتشار بیانیه‌ای به‌تازگی عنوان کرده است که تصمیم گرفته محیط گوگل را از مجرمان سایبری که اقدام به انتشار چنین تصاویر نادرست و غیراخلاقی می‌کنند و آن را در اختیار سایرین قرار می‌دهند، پاک‌سازی کند.

به گفته این شرکت، هوش مصنوعی به‌کار برده شده در گوگل قادر است تمامی وب‌سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها و تصاویری را که در رابطه با این مساله هستند شناسایی کرده و سپس آنها را از پلت‌فرم‌های گوگل حذف کند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران