شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128190 | |

دیجیتال ترندز| اگرچه تا به حال هدست واقعیت مجازی گوگل بیشتر کارکردهای تفریحی داشته، اما قرار است در آینده نزدیک کارکردهای آموزشی بیشتری پیدا کند.

دیجیتال ترندز| اگرچه تا به حال هدست واقعیت مجازی گوگل بیشتر کارکردهای تفریحی داشته، اما قرار است در آینده نزدیک کارکردهای آموزشی بیشتری پیدا کند.

گوگل روز گذشته از همکاری خود با شرکت علمی- آموزشی لبستر خبر داد که موجب خواهد شد

۳۰ آزمایشگاه به صورت مجازی از طریق هدست دی دریم گوگل در دسترس علاقه‌مندان قرار بگیرد. البته در آینده تعداد این آزمایشگاه‌ها افزایش خواهد یافت.

با از راه رسیدن هدست‌های واقعیت مجازی، دسترسی به امکانات آزمایشگاه‌های مجازی نیز افزایش یافته و دانشجویان می‌توانند به طیف گسترده‌ای از آزمایشگاه‌ها با امکانات و ظرفیت‌های متفاوت دسترسی یابند.

امروزه کم نیستند دانشجویانی که به علت مشکلات مالی و هزینه بالای استفاده از خدمات آزمایشگاهی و گرانی این نوع مواد یا بعد مسافت تا آزمایشگاه‌های پیشرفته یا دلایل دیگر نمی‌توانند از آنها استفاده کنند. اما هدست‌های واقعیت مجازی مشکل مذکور را برطرف کرده و عدالت آموزشی را برای دانشجویان در سراسر جهان به ارمغان می‌آورد.

تا به حال دانشجویان دانشگاه‌های آریزونا، مک مستر، ‌ام‌ای تی و غیره از آزمایشگاه‌های مجازی برای انجام اموری همچون بررسی برخی ارگانیسم‌ها در زیر میکروسکوپ، تحقیق در مورد انواع دی ان‌ای و غیره استفاده کرده‌اند. آزمایشگاه‌های مجازی دستکاری دی ان‌ای را در سطح مولکولی ممکن می‌کنند.

در این آزمایشگاه‌ها می‌توان کارهایی را انجام داد که در آزمایشگاه‌های عادی غیرممکن است. به عنوان مثال، علاقه‌مندان می‌توانند به سیارات مختلف سفر کنند تا دریابند آیا این سیارات می‌توانند سکونت گاه‌هایی مناسب برای انسان باشند یا خیر. دانشجویان همچنین می‌توانند بدون آنکه نگران به پایان رسیدن زمان حضور در آزمایشگاه باشند، بر روی فرضیه‌های مختلف کار کنند و روش‌های گوناگونی را برای اثبات آنها به کار بگیرند.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران