شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 128021 | |

گیزمگ| یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران تلاش می‌کنند با نصب حسگرهای محیطی روی بدن حیوانات، حرکات و الگوهای مهاجرتی حیوانات را ردیابی کنند.

گیزمگ| یک گروه بین‌المللی از پژوهشگران تلاش می‌کنند با نصب حسگرهای محیطی روی بدن حیوانات، حرکات و الگوهای مهاجرتی حیوانات را ردیابی کنند.

پژوهشگران تلاش می‌کنند تا با ردیابی حیوانات، به سطح جدیدی از ارتباطات برسند. به این منظور، گروه «همکاری بین‌المللی برای بررسی حیوانات با استفاده از فضا » (ICARUS)، تلاش می‌کند فرستنده‌های کوچکی را به حیوانات بسیاری متصل کند. همچنین، فضانوردان، در حال نصب آنتنی روی «ایستگاه فضایی بین‌المللی» (ISS) هستند که همه داده‌ها را جمع‌آوری و برای دانشمندان روی زمین ارسال می‌کند.

پیش‌تر، پژوهشگران باید برای ردیابی حیوانات، آنها را می‌گرفتند و تگ‌های ردیاب را روی آنها نصب می‌کردند. سپس، حیوانات آزاد می‌شدند و پژوهشگران برای بازگرداندن داده‌ها، دوباره آنها را می‌گرفتند. در هر حال، از سال 1980، دانشمندان برای ردیابی حرکات حیوانات، از ماهواره‌ها استفاده کردند و تگ‌هایی را به کار بردند که داده‌های موقعیتی را از طریق امواج رادیویی، مورد بررسی قرار می‌دادند. این کار، امکان عکسبرداری فوری از الگوهای مهاجرتی حیوانات را برای دانشمندان فراهم کرد.

به مرور زمان، ابزار ردیابی، کوچک‌تر، دقیق‌تر و ارزان‌تر شدند و قابلیت ارسال داده‌های بیشتری را پیدا کردند. دانشمندان، برنامه ICARUS را با کمک «دانشگاه پرینستون » (Princeton University)، «دانشگاه کپنهاگ » (UCPH) و «دانشگاه ییل»(Yale University) انجام می‌دهند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران