شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127291 | |

شرکت تایوانی TSMC به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ها تراشه پردازنده در جهان، اعلام کرده است توقف خط تولید تراشه‌هایش تحت تاثیر حمله بدافزار معروف واناکرای بوده است.

هکرنیوز|

 شرکت تایوانی TSMC به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده‌ها تراشه پردازنده در جهان، اعلام کرده است توقف خط تولید تراشه‌هایش تحت تاثیر حمله بدافزار معروف واناکرای بوده است.چند روز پیش بود که اخباری مبنی بر هجوم یک ویروس خطرناک به تجهیزات و سیستم‌های رایانه شرکت تایوانی تولید تراشه و پردازنده تحت عنوان TSMC که تراشه‌های موردنیاز اپل و گوشی‌های آیفون را تامین می‌کند، منتشر شد.

شرکت تایوانی TSMC به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان تراشه پردازنده در جهان، نخست در وهله اول اعلام کرد که مشکل به وجود آمده تنها بر اثر ویروسی شدن سیستم و تجهیزات موجود و فعال در خط تولید تراشه‌هاست و به هیچ عنوان عمدی و بدافزاری نیست. این شرکت همچنین با انتشار بیانیه‌ای در روز جمعه اعلام کرد که متخصصان امنیت سایبری مربوطه، در حال کار برروی این مساله و برطرف کردن مشکلات به وجود آمده هستند و به زودی مشکل امنیتی حاصل از حمله ویروسی و بدافزاری حل خواهد شد.

 اما حالا به نظر می‌رسد که این شرکت پس از انجام تحقیقات از سوی متخصصان امنیت سایبری، به این نتیجه رسیده و اعلام کرده است که مشکل مذکور تحت تاثیر حمله سایبری از سوی بدافزار خطرناک و معروف واناکرای (WannaCry) رخ داده است.بطور قطع می‌توان گفت که باج‌افزار و بدافزار واناکرای از مهلک‌ترین حملات سایبری در طول تاریخ کشورهای جهان به شمار می‌رود که با حمله و نفوذ به سیستم‌های سازمان‌ها و نهادهای حساس و حیاتی در کشورهای مختلف، خسارات چندمیلیارد دلاری و جبران‌ناپذیری را برجای گذاشت.طبق گزارش‌های منتشره، بدافزار واناکرای حدود ۲۰۰ هزار رایانه و سیستم را در بیش از ۱۵۰ کشور در جهان مورد حمله قرار داده و اطلاعات خصوصی و محرمانه آنها را به سرقت برده یا از آنها سوءاستفاده کرده است.

بنابراین بسیاری از کارشناسان و منابع آگاه اعلام کرده‌اند که فعالیت‌های تولید تراشه این شرکت و تامین پردازنده‌های موردنیاز آیفون تا حد زیادی به حالت تعلیق درآمده و ممکن است اپل برای تامین تعداد قطعات و تراشه‌های موردنیازش برای معرفی و عرضه آیفون‌های جدید ۲۰۱۸ با مشکل مواجه شود.

طبق اخبار، در نیمه دوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی باید منتظر معرفی و رونمایی اپل از سه گوشی جدید باشیم که قرار است به عنوان جایگزین‌های آیفون ۱۰ کنونی وارد بازار شوند.اپل آیفون‌های ۲۰۱۸ را در دو نسخه ۵.۸ و ۶.۵ اینچی با صفحه نمایش اولد و یک نسخه ارزان‌ قیمت‌تر ۶.۱ اینچی با نمایشگر

ال سی دی معرفی و روانه بازار خواهد کرد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران