شماره امروز: ۵۴۷

| | |

سی‌نت | تازه‌ترین آمارها حاکی است که لپ‌تاپ‌های مک بوک اپل به کمترین میزان فروش خود در هشت سال اخیر رسیده‌اند.

سی‌نت | تازه‌ترین آمارها حاکی است که لپ‌تاپ‌های مک بوک اپل به کمترین میزان فروش خود در هشت سال اخیر رسیده‌اند.

 بر اساس تازه‌ترین آمارهای منتشر شده از نیمه نخست سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، اپل کمترین میزان فروش رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌های مک بوک را به خود اختصاص داده است.

هفته گذشته اپل عنوان کرد که بالغ بر ۳ میلیون رایانه مک بوک را در سه ماهه دوم سال مالی جاری میلادی به فروش رسانده است که به وضوح نشان می‌دهد کم‌ترین میزان فروش این محصول از سال ۲۰۱۰ تاکنون را اپل به نام و نشان خود ثبت کرده است. سه ماهه‌ سوم سال ۲۰۱۰، اپل ۳.۴۷ میلیون رایانه مک‌ بوک را به فروش رساند که کمترین میزان فروش این محصول تاکنون به شمار می‌رفت. از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ تاکنون نیز این نخستین باری است که اپل کمتر از ۴ میلیون دستگاه رایانه مک بوک را به فروش می‌رساند.

سال گذشته بود که اپل در همین مدت زمان و بازه زمانی، موفق شد بالغ بر ۴ میلیون دستگاه رایانه مک بفروشد که این خود خبر از روند نزولی ۱۳ درصدی هر ساله نسبت به قبل می‌دهد.

به نظر می‌رسد که کاربران تمایل زیادی برای خریداری گوشی‌های آیفون، تبلت‌های آی‌پد و سایر لوازم جانبی اپل دارند این در حالی است که تمایل چندانی برای تهیه لپ‌تاپ‌های مک بوک ندارند. البته یکی از مهم‌ترین دلایلی که موجب می‌شود استقبال چندان زیادی از رایانه‌های مک نشود، قیمت نسبتا بالا، عدم تطابق با سایر دستگاه‌های مجهز به سیستم عامل اندروید و ویندوز و همچنین عدم دریافت به‌روزرسانی‌های به موقع و قدرتمند است.

 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران