شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 127134 | |

بیزینس‌اینسایدر| اپل با انتشار گزارشی رسمی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده امریکا (SEC) درباره تبعات منفی ناشی از جنگ تجاری میان امریکا و چین هشدار داد و ابراز نگرانی کرد.

بیزینس‌اینسایدر| اپل با انتشار گزارشی رسمی به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات‌متحده امریکا (SEC) درباره تبعات منفی ناشی از جنگ تجاری میان امریکا و چین هشدار داد و ابراز نگرانی کرد.

اپل به تازگی با انتشار یک گزارش مبنی بر اعلان یک هشدار عنوان کرده است که مصرف‌کنندگان نهایی و کاربران محصولات تکنولوژی قربانیان اصلی افزایش تعرفه‌های واردات از سوی هر دوی این کشورها خواهند بود.

بعد از آنکه دونالد ترامپ - رییس‌جمهور ایالات متحده امریکا - به بهانه حمایت از محصولات امریکایی و تولید داخلی این کشور، دستور قانون تعرفه واردات کالاهای خارجی اعم از محصولات چینی را داد، حالا بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران بازار تکنولوژی معتقدند که این امر می‌تواند تاثیرات منفی و مخرب بسیاری روی محصولات امریکایی بگذارد که تاکنون در خاک کشور چین تولید می‌شدند. بسیاری از شرکت‌های بزرگ امریکایی به منظور کاهش هزینه‌های نهایی و افزایش سودآوری، کارخانه‌های خود را به شهرهای مختلف چین منتقل کرده بودند و میلیون‌ها کالای تولیدی خود را در این کشور به تولید و فروش می‌رساندند. با توجه به آنکه بسیاری از شرکت‌ها و غول‌های تکنولوژی امریکایی در چین کارخانه دارند یا با بسیاری از شرکت‌های چینی برای تولید و تامین قطعات مورد نیازشان قرارداد همکاری دارند، بنابراین افزایش تعرفه وارداتی که سران این دو کشور برای همدیگر وضع کرده‌اند، می‌تواند تبعات منفی و مخربی را برای اقتصاد امریکا و چین به همراه داشته باشد. اپل به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های فعال در حوزه فناوری در ایالات متحده امریکا حالا اعلام کرده است که علاوه بر متضرر شدن شرکت‌های فعال در این حوزه، بسیاری از مصرف کنندگان نهایی و کاربران محصولاتی نظیر گوشی‌های هوشمند، تبلت، رایانه و لوازم جانبی، قربانی اصلی این جنگ تجاری و کشمکش میان امریکا و چین به شمار خواهند آمد.

در این گزارش اپل همچنین آمده است که افزایش تعرفه واردات بسیاری از محصولات و قطعات در این دو کشور می‌تواند تا حد زیادی هزینه‌های نهایی را برای شرکت‌های تولیدکننده افزایش دهد که درنهایت کاربران و مصرف کنندگان واقعی متحمل این حجم زیاد از فشارهای اقتصادی خواهند شد.

به زبان ساده‌تر باید گفت که کاربران و مصرف‌کنندگان نهایی محصولات تکنولوژی باید برای خریداری و تهیه دستگاه‌های الکترونیکی نظیر گوشی هوشمند، رایانه، تبلت و غیره هزینه بسیار بالاتر و گران‌تری را متحمل شوند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران