شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126885 | |

به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین پلتفرم ویدیویی جهان - یوتیوب - نیز درصدد افزودن قابلیت استوری است.

جی اس‌ام آرنا|

به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین پلتفرم ویدیویی جهان - یوتیوب - نیز درصدد افزودن قابلیت استوری است.

از آنجایی که قابلیت استوری در شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستاگرام و اسنپ چت با استقبال بی نظیری از سوی کاربران مواجه شده است، حالا به نظر می‌رسد بسیاری از پلتفرم‌های شبکه‌های اجتماعی در جهان به فکر افزودن این ویژگی محبوب و پرطرفدار افتاده‌اند تا بدین وسیله بتوانند طرفداران بیشتری را به سمت و سوی خود کشانده و جذب کنند.

سال گذشته بود که اخباری مبنی بر افزودن آزمایشی استوری به پلتفرم یوتیوب شنیده و منتشر شد که گفته می‌شد تنها تعداد محدودی از کاربران و داوطلبان به این ویژگی جذاب دسترسی داشتند تا در صورت رضایت، این شبکه اجتماعی قابلیت مذکور را به صورت همگانی به پلتفرم خود بیفزاید و در دسترس عموم کاربران در سراسر جهان قرار دهد. این قابلیت البته با وجود شباهت بسیار زیاد به استوری‌های اینستاگرام و اسنپ چت، نام دیگری داشت و آن « ریل » (Reel) بود؛ اما حالا به نظر می‌رسد که یوتیوب قصد دارد همان نام استوری را برگزیند تا کاربران تازه وارد دچار سردرگمی در استفاده آن نشوند. همچنین بر اساس تصاویری که کاربران در فضای مجازی منتشر کرده‌اند، می‌توان دریافت که این قابلیت شباهت بسیار زیادی به استوری‌های اینستاگرامی دارد و هنگامی که یک کاربر استوری می‌گذارد، دور و اطراف تصویر و نام حساب کاربری‌اش یک دایره قرمزرنگ و فعال ظاهر می‌شود که به دیگر کاربران اجازه می‌دهد از استوری دوستانشان باخبر شده و آن را مشاهده کنند.

البته یکی از تفاوت‌های عمده‌ای که استوری‌های یوتیوب در حال حاضر با استوری‌های اینستاگرام دارد، آن است که کاربران هم اکنون قادر خواهند بود به استوری دوستانشان واکنش نشان داده یا پاسخ / نظر دهند اما طبق گفته یوتیوب، این ویژگی به زودی در آینده‌ای نزدیک به آن اضافه خواهد شد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران