شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126883 | |

یک بازی آنلاین به نام «مومو» که از طریق واتس‌آپ فراگیرشده با ارسال تصاویر ترسناک و پیام‌های خشن کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

دیلی میل|

یک بازی آنلاین به نام «مومو» که از طریق واتس‌آپ فراگیرشده با ارسال تصاویر ترسناک و پیام‌های خشن کاربر را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به تازگی یک بازی آنلاین جدید و ترسناک در رسانه‌های اجتماعی فراگیر شده است. خانواده‌ها و مقامات بیم آن دارند که این بازی آنلاین پدیده مشابه «نهنگ آبی» باشد و جان نوجوانان را به خطر بیندازد.

این بازی در هفته‌های اخیر در سراسر جهان مشاهده شده و بطور کلی از طریق

واتس‌آپ گسترده می‌شود. نخست شماره تماسی ناشناس کاربران را به چالش دعوت می‌کند تا به «مومو» (Momo) پیامی ارسال کنند. در مرحله بعد و پس از ارسال پیام، تصاویر ترسناک و پیام‌های خشونت آمیز برای کاربر ارسال می‌شود.

این بازی فراگیر با تصویر ترسناک از زنی مرتبط شده است. این عکس به حساب کاربری اینستاگرام یک عروسک ساز ژاپنی تعلق دارد.  به هرحال اکنون تصور می‌شود مومو با خودکشی یک دختربچه ۱۲ ساله در آرژانتین مرتبط باشد. همین امر سبب شده عده‌ای آن را شبیه بازی «نهنگ آبی» اعلام کنند که سال گذشته با مرگ چند فرد در روسیه مرتبط بود. هنوز مشخص نیست انگیزه اصلی این بازی چست اما مقامات هشدار داده‌اند احتمالا فرستندگان ناشناس پیام اولیه از بازی برای سرقت اطلاعات یا تشویق به خشونت و خودکشی استفاده می‌کنند. این چالش در چند کشور از جمله آرژانتین، مکزیک، امریکا، فرانسه و آلمان مشاهده شده است. البته به نظر می‌رسد در امریکای جنوبی محبوبیت زیادی داشته باشد و هدف اصلی آن نوجوانان هستند.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران