شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126882 | |

فیز| طبق تحقیقی جدید، ایجاد حیات درسطح یک سیاره صخره‌ای مانند زمین به نوع و قدرت نوری بستگی دارد که از ستاره میزبان به آن تابیده می‌شود. محققان معتقدند سیاره «کپلر۴۲۵بی» شرایط ایجاد حیات را دارد.

فیز|

طبق تحقیقی جدید، ایجاد حیات درسطح یک سیاره صخره‌ای مانند زمین به نوع و قدرت نوری بستگی دارد که از ستاره میزبان به آن تابیده می‌شود. محققان معتقدند سیاره «کپلر۴۲۵بی» شرایط ایجاد حیات را دارد.

 دانشمندان گروهی از سیارات خارج از منظومه شمسی را شناسایی کرده‌اند که شرایط شیمیایی آنها مشابه شرایطی است که به ایجاد حیات در زمین منجر شد.

محققان دانشگاه کمبریج و آزمایشگاه تحقیقات پزشکی زیست شناسی مولکولی متوجه شده‌اند احتمال ایجاد حیات درسطح یک سیاره صخره‌ای مانند زمین به نوع و قدرت نوری بستگی دارد که از ستاره میزبان به آن تابیده می‌شود.

تحقیق آنها در ژورنال Science Advances منتشر شده و نشان می‌دهد ستارگانی که نور مافوق بنفش کافی منتشر می‌کنند، به ایجاد حیات در سیارات (با شیوه‌ای مشابه آنچه در زمین اتفاق افتاد) کمک می‌کنند.

در زمین نور مافوق بنفش به ایجاد مجموعه‌ای از واکنش‌های شیمیایی منجر شد که بلوک‌های اولیه حیات را به وجود آوردند.

درهمین راستا محققان چند سیاره را شناسایی کرده‌اند که نور مافوق بنفش ستاره میزبان آنها برای ایجاد این واکنش‌های شیمیایی کافی است. جالب آنکه این سیارات در طیف قابل سکونت قرار دارند. در این سیارات احتمالا آب مایع روی سطح وجود دارد.

پل ریمر یکی از محققان فوق دکترا و مولف این تحقیق می‌گوید: با استفاده از این نکته می‌توان جست‌وجو برای سیاراتی با قابلیت حفظ حیات را دقیق‌تر ادامه داد.

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران