شماره امروز: ۵۴۷

| کدخبر: 126718 | |

مشبل| یک اپلیکیشن پیام رسان قابلیت تماس ویدیویی را میان ۴ کاربر ارائه می‌کند.

مشبل| یک اپلیکیشن پیام رسان قابلیت تماس ویدیویی را میان ۴ کاربر ارائه می‌کند. واتس‌آپ مشغول ارائه ویژگی جدیدی است که قابلیت‌های آن را با پیام رسان‌های دیگر یکسان می‌کند. در همین راستا واتس‌آپ قابلیت تماس ویدیویی گروهی را ارائه کرده است. این اپلیکیشن اکنون مشغول اضافه کردن تماس ویدیویی گروهی به نسخه‌های iOS و اندروید خود است. البته واتس‌آپ از ۲۰۱۶ میلادی قابلیت تماس ویدیویی را پشتیبانی می‌کند اما تاکنون این نوع تماس فقط بین دو کاربر ممکن بوده است. اکنون این پیام رسان از تماس ویدیویی بین چهار کاربر پشتیبانی می‌کند.

 البته در مقایسه با خدمات پیام رسان‌های دیگر این تغییر کوچکی است. فیس‌بوک از تماس ویدیویی میان ۵۰ کاربر پشتیبانی می‌کند و اسنپ چت نیز قابلیت این نوع تماس میان ۱۶ کاربر را فراهم می‌کند. اپلیکیشن فیس تایم متعلق به اپل نیز وعده داده با ارائه iOS۱۲ در سال جاری از تماس ویدیویی بین ۳۲کاربر پشتیبانی خواهد کرد.

البته ارائه این ویژگی در واتس اپ نیز کمی چالش برانگیز است. زیرا تماس‌های ویدیویی مانند بقیه پیام‌هایی که در این اپلیکیشن رد وبدل می‌شود به‌طور «سربه سر» (end to end) ارائه می‌شود. بنابراین شرکت باید تضمین کند این ویژگی برای کاربرانی که سرعت اینترنت پایین دارند یا دستگاه‌هایشان قدیمی است نیز با کیفیت ارائه شود.  پس از ارائه این ویژگی، فرد می‌تواند هنگام تماس ویدیویی با ضربه روی گزینه «اضافه کردن شرکت‌کننده» در گوشه بالای سمت راست نمایشگر این قابلیت را به‌طور گروهی ایجاد کند. 

 

اخبار مرتبط

ارسال نظر

نظر کاربران